اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

آبسردکن

امروزه آبسرد کن ها در مدل های مختلف و توسط شرکت های مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می گردند. این دستگاه ها راحت ترین و بهترین وسایل برای دسترسی به آب خنک بوده و در تمام مکان ها از آن ها استفاده می گردد. آبسرد کن ها در انواع دو منظوره و تک منظوره صنعتی به بازار عرضه شده و مورد مصرف افراد زیادی قرار می گیرند. بیشتر این دستگاه های خنک کننده، دارای جا لیوانی بوده که ظرفیت آن ها با همدیگر فرق می کند. برای انتخاب و خرید کردن یک آبسرد کن باید عوامل مختلفی مثل میزان توان سرمایشی و گرمایشی، مقدار تولید آب سرد و گرم، ظاهر مناسب و زیبا، کیفیت کلی آن و دیگر موارد را بررسی کنید. همچنین هنگام تهیه کردن این دستگاه باید قیمت آن را نیز مد نظر خود قرار دهید. در ادامه این مقاله شما را با مدل های مختلف، نحوه عملکرد، اجزای مختلف این دستگاه و دیگر موارد مرتبط آشنا می کنیم.

آبسردکن

مدل های مختلف آبسردکن چیست؟

آبسرد کن های مختلفی در بازار وجود داشته که بر حسب نیاز می توان آن ها را تهیه کرد. نوع مخزن دار آن یکی از مدل های مختلف آبسردکن بوده که مخزن آن به صورت معمول در بالای آن قرار می گیرد. این مخزن ها را باید از کارخانه های مختلف خریداری شده و بعد از نصب، آب آن به دمای سه درجه سلسیوس می رسد. شما فقط با لمس کردن یک آب خنک را دریافت می کنید. آبسرد کن رومیزی یکی دیگر از انواع آبسردکن بوده که افراد در صورت نداشتن فضای کافی به سراغ این آبسردکن می روند. تنها تفاوت آن با نوع مخزن دار، اندازه آن است. می توان آن را به راحتی بر روی پیشخوان یا کابینت آشپزخانه قرار داده و به راحتی برای شما پنج گالن مخزن آب را تامین می کند. نگهداری و مراقبت کردن از این نوع آبسردکن به نسبت دیگر مدل ها بسیار ساده تر است. 

نحوه عملکرد آبسردکن به چه صورت است؟

به صورت معمول کلیه آبسرد کن و تمام مدل های آن از یک اصول خاصی پیروی می کنند. مخزنی که بر بالای این دستگاه تعبیه شده، مخزن آب آن است. خنک کردن آب در این دستگاه، به کمک المان خنک کننده انجام می شود. مدل های بدون مخزن به آب شهری متصل بوده که از این لحاظ از نوع مخزن دار راحت تر هستند. خنک سازی به صورت معمول از طریق لوله هایی به مخزن منتقل شده و آب سرد برای چند مدت در آن باقی می ماند. هنگامی که آب را برای نوشیدن و مصرف کردن می ریزید، سطح تعبیه شده بر روی مخزن کاهش می یابد. آبسرد کن هایی که مجهز به فیلتر هستند، معمولا از یک سیستم تصفیه کردن آب مجزا برخوردار بوده که با نوع بدون فیلتر فرق های اساسی دارند. آبسرد کن هایی که آب گرم را به شما می دهند، معمولا از یک المان یا عنصر گرمایشی برای گرم کردن آب برخوردار هستند.

مدل های مختلف آبسردکن چیست؟

آبسردکن از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

شناخت کافی از اجزای مختلف آبسردکن موجب راحتی کار شما هنگام خرابی و تعمیر این دستگاه می گردد. مهمترین بخش یک آبسردکن موتور یا کمپرسور آن بوده که شبیه به کمپرسورهای تعبیه شده در یخچال ها عمل می کند. موتور ها معمولا بر اساس مدل و نیز برند آن، از قدرت متفاوتی برخوردار هستند. از این قطعه برای فشردن گاز استفاده می شود. این گاز پرفشار وارد سیستم خنک کننده شده و داخل آبسرد کن را سرد می کند. قسمت دیگر این دستگاه لوله های آب بوده که به صورت معمول از جنس پلیمر ساخته شده اند. کندانسور یکی دیگر از اجزای آبسردکن بوده که لوله هایی مشکی رنگ بوده و در پشت دستگاه تعبیه می گردند. مخزن دستگاه نیز یکی دیگر از قطعات موجود در این دستگاه ها بوده که از جنس استیل ساخته شده تا مقاومت بیشتری داشته و هیچ رسوبی در آن ها ایجاد نگردد.

نکات مهم برای حفظ و نگهداری از آبسردکن چیست؟

آبسرد کن ها نیز مانند باقی وسایل برق نیاز به مراقبت و نگهداری داشته و باید در وهله اول دفتچره راهنمای برند را مطالعه کنید. این دستگاه ها دارای مخزن تمیز بوده و از آن ها آب سرد یا گرم استفاده می شود. باید سطوح خارجی و نیز محفظه داخلی آن به طور کامل پاکیزه نگه داشته شود. این تمیز کردن علاوه بر پاکیزگی آب مصرفی شما، باعث سلامتی شما نیز می گردد. برای جدا کردن محفظه آبسردکن باید در ابتدا اتصال برق را قطع کنید. برا تمیز کردن سطوح خارجی دستگاه، باید از محلول آب سفید استفاده کرد. باید این دستگاه ها را در مکانی قرار داده تا تهویه هوا به صورت مطلوب صورت گیرد.

آبسردکن از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

جمع بندی

آبسردکن بهترین وسیله برای دسترسی به آب خنک بوده و در مکان های مختلف از آن استفاده می شود. آبسردکن دارای مدل های مختلفی بوده که نوع مخزن دار یکی از مدل های آن است. مخزن های این مدل معمولا از کارخانه خریداری شده و بعد از نصب، به دمای سه درجه سلسیوس می رسد. آبسردکن رومیزی یکی دیگر از مدل های آبسردکن بوده که برای فضاهای بسیار کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل به راحتی پنج گالن آب را در خود قرار داده و می توان آن را بر روی کابینت آشپزخانه قرار داد. یکی از اجزای آبسردکن کمپرسور یا موتور بوده که شبیه به موتور یخچال عمل می کند. کندانسور یکی دیگر از قطعات این دستگاه بوده که به صورت لوله های مشکی در پشت دستگاه تعبیه شده است.  

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت