اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا به خصوص برای شهرهای بزرگ و آلوده ای همچون تهران بسیار لازم است. توصیه می کنیم اگر در خانه نوزاد یا فرد سالمندی دارید، بهتر است از دستگاه تصفیه هوا در خانه استفاده کنید. شاید تصور کنید که میزان آلودگی در خانه نسبت به بیرون کمتر است اما تحقیقات نشان داده است که چنین نیست. در این مورد لازم به ذکر است که بعضی از آلاینده ها تنها مخصوص خانه بوده و در محیط بیرون دیده نمی شوند. این آلاینده ها به مراتب خطرناکتر از آلودگی های موجود در محیط بیرون اند. دستگاه تصفیه هوا تا 99 در صد از آلودگی هوای اطراف شما را پاکسازی می کند؛ بنابراین استفاده از این دستگاه، در شهرهای آلوده تقریبا ضروری است. چنانچه قصد خرید دستگاه تصفیه هوا را دارید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

انتخاب دستگاهی متناسب با محیط

چرا هوای داخل خانه نیاز به تصفیه شدن دارد؟

بسیاری از ما تصور می کنیم که با بسته ماندن در و پنجره های خانه دیگر از آلودگی محیط در امان خواهیم ماند. این تصور غلط است. هوا داخل خانه نیز مانند بیرون می تواند بسیار آلوده باشد و حتی گاه بیش از هوای بیرون دارای آلاینده های مضر است. میزان وجود آلاینده در محیط های داخلی کمتر از بیرون نیست نه تنها آلودگی هوای بیرون از خانه وارد محیط بسته می شود بلکه در خانه با ذرات معلق ناشی از پخت و پز، مبل و پرده، گازهای شیمیایی ساطع شده از پلاستیک و چوب و ذرات معلق ناشی از وجود منسوجات در خانه مواجه ایم.

این مواد از آلاینده های خارج از خانه نیز خطرناک ترند؛ به همین دلیل است که امروزه در کشورهای پیشرفته از این دستگاه بسیار استفاده می شود. استفاده از دستگاه تصفیه هوا موجب کاهش ابتلا به بیماری های تنفسی همچون آسم می شود.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

همان طور که ذکر شد، وجود دستگاه تصفیه هوا در خانه به خصوص اگر در شهرها بزرگ زندگی می کنید بسیار واجب است. شما روزانه در معرض آلاینده های بسیار خطرناکی قرار دارید و این آلودگی ها در خانه نیز شما را تنها نخواهند گذاشت. در ادامه این متن می توانید به مزایای استفاده از این دستگاه پی ببرید.

تصفیه آلودگی های شیمیایی هوا

گازهای شیمیایی مضری در هوای اطراف شما وجود دارند که تنها با کمک یک دستگاه تصفیه هوا می توان از شر آن ها خلاص شد. این گازها از مواد شوینده، چسب ها، خوش بو کننده ها و رنگ ها ساطع می شوند؛ اما یک دستگاه تصفیه هوای ایده آل با داشتن فیلتر هوای کربن اکتیو می تواند محیطی عاری از این گونه گازها را برایتان فراهم کند.

کاهش اثرات آلودگی شهری

محیط های بسته ای همچون خانه و ادارات نیز مانند محیط بیرون از خانه مملو از آلودگی اند. اگر دوست ندارید این هوای آلوده را تنفس کنید، بهتر است به فکر تهیه دستگاه تصفیه هوا باشید. این دستگاه 99 در صد از آلودگی هوای اتاق را از بین می برد.

کنترل آسم و بیماری های ریوی

ابتلا به آسم و بیماری های ریوی نسبت به قبل بیشتر شده است. این به دلیل جا نیفتادن استفاده از دستگاه تصفیه هوا در ایران است. در حالی که در کشورهای پیشرفته استفاده از آن دیگر به یک امر ضروری مبدل گشته است. چنانچه آلرژی های فصلی یا خاص دارید، با وجود یک دستگاه تصفیه هوا در خانه کمتر در معرض مواد آلرژی زا قرار خواهید گرفت. این دستگاه برای نوزادان و سالمندان نیز بسیار عالی است؛ چرا که ریه آن ها حساسیت بیشتری دارد.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوای مناسب

آیا قصد خرید تصفیه هوا را دارید اما نمی دانید چگونه یک دستگاه ایده آل انتخاب کنید؟ پیشنهاد می کنیم به ادامه این مطلب توجه نمایید.

دستگاهی بدون لامپ ماورا بنفش

دستگاهی را انتخاب کنید که فاقد لامپ uv باشد؛ چرا که خود این لامپ نیز برای سلامتی شما مضر است. این نوع لامپ تولید گاز ازن می کنند. تنفس گاز ازن برای انسان خطرناک بوده و حتما باید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای سیستم فیلتراسیون باشد؛ بنابراین، بهترین دستگاه، برای تصفیه هوا دستگاهی است که تنها از باکیفیت ترین فیلترها برای جذب آلاینده ها استفاده کرده باشد.

قدرت و ظرفیت هوادهی

دستگاهی که انتخاب می کنید باید دارای فن قوی باشد. دستگاه هایی با فن ضعیف برای کار تصفیه به اندازه کافی قوی نیستند.

انتخاب دستگاهی متناسب با محیط

درست است که ما ایرانی ها بیشتر تمایل به خرید لوازم برقی خارجی داریم اما شاید بهتر باشد در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا کمی از این مساله فاصله بگیریم و یک دستگاه ایرانی انتخاب کنیم؛ اما چرا چنین توصیه ای می کنیم؟ به این علت که هر کشوری دستگاهی متناسب با شرایط آب و هوای خود را می سازد. وقتی شرایط هوا حتی از شهری به شهر دیگر بسیار متفاوت است، پس چطور می توان انتظار داشت که دستگاه چینی در تهران عملکرد خوبی داشته باشد؟

چرا هوای داخل خانه نیاز به تصفیه شدن دارد؟

جمع بندی

استفاده از دستگاه تصفیه هوا را جدی بگیرید. آیا می دانستید که شما در خانه و محیط کار نیز در معرض انواع آلاینده های محیطی هستید؟ این آلاینده ها تنها شامل گرد و غبار و دود ماشین ها نمی شود بلکه حتی مبل و پرده شما نیز ذرات معلق به هوا می فرستند. شاید با خود بگویی که خب این ذرات چندان خطرناک نیستند. حق با شماست اما بسیاری از مواد شیمیایی مانند شوینده ها، خوش بو کننده ها و حتی چوب و پلاستیک اطراف شما نوعی گاز شیمیایی از خود ساطع می کنند که در طول زمان امکان ابتلا به بیماری های تنفسی و آلرژی را افزایش می دهند. چنانچه قصد خرید دستگاه تصفیه هوا را دارید، می توانید با تیم پشتیبانی ما مشورت کنید.

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت