سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

خرید سشوار

ممکن است شما نیز به هنگام خرید سشوار این سوال بریتان پیش بیاید که چگونه می توان یک سشوار مناسب خرداری کرد و یک سشوار خوب چه ویژگی هایی دارد. سشوار یکی از وسایل ضروری در منزل است و به عنوان یکی از وسایل مهم خانگی به شمار می آید. برای خرید سشوار باید به ویژگی های مختلف از جمله کاربرد آن دقت کرد. اینکه سشوار را برای چه کاری و کجا خریداری می کنید اهمیت زیادی در هنگام خرید سشوار دارد. فقط برای خشک کردن مو سشوار لازم دارید یا موهای فری دارید و سشوار را برای حالت دادن به موهایتان لازم دارید. قرار است سشوار را در منزل استفاده کنید یا صاحب یک سالن آرایشگری هستید و برای سالن خود یک سشوار لازم دارید. این ها همگی سوالاتی است که باید در هنگام خرید سشوار به آنها توجه کرد.

خرید سشوار

راهنمای خرید یک سشوار خوب

برای خرید یک سشوار خوب باید از نظر موارد بسیاری از جمله نوع و قدرت موتور، فناوری تولید یون، فناوری تورمالین، درجه حرارت و دکمه باد سرد، دکمه های ویژه ، نوع المنت و امکانات جانبی دیگر سنجیده می شود. این موارد در هنگام خرید سشوار باید با توجه به نیاز شما در نظر گرفته شوند. سشوار ها به چند دسته حرفه ای، فوق حرفه ای، نیمه حرفه ای، خانگی و مسافرتی نیز تقسیم بندی می شوند. در زیر هر یک از این موارد را به طور خلاصه توضیح دهید.

نوع موتور سشوار

موتور های سشوار به دو نوع AC و DC تقسیم می شوند. سشوار هیا موتو رسنگین یا AC برق المنت و موتور مجزا هستند و به همین دلیل دو دکمه دارند یکی برای کنترل سرعت و دیگری برای کنترل درجه حرارت است. که کنترل حرارت دارای یک باد سرد، ملایم و رگم است. اما در سشوارهای با موتور DC یا خانگی برق موتور و المنت با هم است و به همین دلیل بریا خاموش روشن فقط دارای یک دکمه هستند که معمولا به سه درجه تقسیم می شود. خاموش، باد ملایم، متوسط و زیاد و در برخی دیگر حرارت بالا موجود است.

توان مصرفی انرژی

توان مصرفی عامل تعیین کننده دیگری است که در حال حاضر سشوارهای خانگی توان 2000 وات است. مصارف آرایشگاهی و حرفه ای باید توانی بالاتر از 2000 وات داشته باشند. جالبت است که بدانید بیش از 80 درصد انرژی مصرف شده توسط سشوار در قسمت المنت مصرف خواهد شد و موتور آن انرژی و برق کمتری مصرف می کنند.

سشوار با فناروی تولید یون

یکی از عوامل بسیار مهم برای خرید، مخصوصا اگر قصد خرید برای آرایشگاه را دارید فناوری تولید یون است. این نوع سشوار ها دارای مولد تولید کننده یون است. این قابلیت علاوه بر خشک کردن بهتر مو، می تواند به حفظ چربی داخل تار مو کمک می کند و به همین دلیل بهتر می توان به موحالت داد و از وز مو جلوگیری می کند. سشوارهای آیونیک به دو صورت وجود دارند، یا دارای دکمه یونیک هستند که در زمان وز شدن مو باید آن دکمه را نگه داشت و یا به صورت تمام آیونیک هستند و لازم نیست که دکه ای را بارای فعال کردن آن ایجاد کرد.

راهنمای خرید یک سشوار خوب

سشوار با فناوری تورمالین

جدیدترین فناوری در سشوارها، فناوری تورمالین است. سشوارهای تورمالین مانند آیونیک هستند و همان ویژگی ها را دارند، اما روش کارآن ها متفاوت است. در این سشوارها با افزایش دما یون های منفی تولید می شوند. در حقیقت تفاوت آن ها این است که در تورمالین برای تولید بار منفی نیازی به برق مستقیم نیست و در تورمالین فقط زمانی یون منفی تولید می شود که حرارت بالا برود.

دکمه های خاص سشوار

بعضی از سشوارها دارای ویژگی ها و دکمه های خاصی هستند. مثلا دکمه توربو و دکمه کاهش سرعت است. دکمه توربو برای براشینگ مو مناسب است ولی دکمه کاهش سرعت مناسب جهت رنگ کردن یا مش کردن مو است. بنابراین اگر آرایشگری هستید که مو رنگ می کنید و حالت می دهید بهتر است که از این مدل سشوارها خریداری کنید.

المنت سشوار

در حال حاضر سشوارهای نسل جدید دارای المنت هایی از جنس سرامیک هستند. این المنت ها مصرف برق کمتری دارند. این نوع سشوارها معمولا قیمت بالاتری نسبت به دیگر سشوارها دارند. این تکنولوژی در سشوارها باعث می ‌شود تا مو علاوه داغ شدن از بیرون،  از درون نیز شروع به گرم شدن می‌کند. به این ترتیب مو هم سریع‌تر خشک می‌شود و هم بهتر حالت می‌گیرد.

امکانات جانبی

برخی سشوارها دارای سری های مختلفی هستند که معمولا به کار مصارف خانگی نمی آیند. موقع خرید سشوار دقت کنید که دستگاه حتما یک دیسپانسر یا سری متمرکز کننده داشته باشد. برس مانند ماساژ مو عمل می کند و سشوار زدن با برس معمولا تجربه لذت بخشی را به همراه دارد. از دیگر ویژگی های مهم در یک سشوار حلقه آویز و سیم بلند که به عنوان امتیاز به حساب می آیند.

نوع موتور سشوار

تنظیم حرارت و سرعت دکمه باد سرد

این یکی از امکاناتی است که به نظر ساده می آید اما در حقیقت موضوع مهمی است. تنظیم حرارت جداگانه در سشوار اهمیت بسزایی دارد زیرا می توان حرارت سشوار را با جنس مو تا حدودی تنظیم کرد. دکمه باد سرد نیز بسیار مهم است. هنگامی که مو داغ است باید دکمه باد سرد را زده و به مو حالت داد تا مو به سرعت حالت بگیرد. دکمه باد سرد در حالت دهی مو بسیار موثر است.

جمع بندی

جهت خرید یک سشوار خوب بهتر است که به مولفه ها و شاخصه های مختلفی دقت کرد. چنانچه به دنبال خرید سشوار برای خانه هستید،  نیازی ندارید که خیلی سخت بگیریدو یک سشوار با توان 2000 و امکانات جانبی معمولی نیز می تواند کار شما را راه بیاندازد. اما در خرید سشوار برای آرایشگاه لازم است که حتما به موضوعات گفته شده در متن بالا تک تک توجه خاصی کرد.

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت