اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

خرید مایکروفر

امروزه بسیاری از خانواده ها به دلیل زندگی در شهرهای شلوغ و مشغله زیاد، فرصت و زمان کافی جهت پخت و پز ندارند، به همین دلیل نیز امروزه جهت پخت و گرم کردن برخی غذاها از مایکروفر یا مایکروویو ها استفاده می کنند. به همین دلیل نیز خرید مایکروفر به یکی از ضروریات در خانه ها تبدیل شده است. به دلیل سرعت بالای گرم کردن غذا در مایکروفر از آن در محل کارهای مختلف نیز جهت گرم کردن غذای کارمندان استفاده می شود. برای اینکه بتوانیم یک مایکروفر یا مایکرویو مناسب بخریم باید به برخی نکات و ویژگی های مورد نیاز خود دقت کنیم. در ادامه این مطلب به معرفی مایکروفر و مایکروویو، تفاوت آن ها با یکدیگر و نکاتی که باید در هنگام خرید آن ها دقت کنیم می پردازیم.
 

خرید مایکروفر

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

برای اینکه بتوانیم در خرید دقت کافی را داشته باشیم  باید به درستی و با دقت بتوانیم مایکروفر و مایکروویو را از هم تشخیص دهیم. در ابتدا به تعریفی از مایکروویو می پردازیم. مایکروویو به دستگاهی مجهز به گرمکن با اشعه و المنت تابشی از بالا است. این امواج خاصیتی مانند فرکانس بالا با طول موج کوتاه دارند جذب مواد آب دار شده و دمای آن ها را بالا می برند. به همین دلیل نیز در مایکروویو مواد غذایی آبدار را سریعتر گرم می کنند. اما دستگاه مایکروفر با ایجاد حرارت و گرما توسط امواج الکترومغناطیسی باعث ایجاد حرکت در مولکول های آب و غذا می شود و از این طریق باعث پخت غذا در کمترین زمان ممکن می گردد.

راهنمای انتخاب مایکروفر

برای اینکه بتوانید مایکروفر یا مایکرویو خریداری کنید باید درباره مشخصات مختلف این وسیله اطلاعاتی داشته باشید. تقریبا هر دو وسیله مایکروفر و مایکرویو مشخصات بسیار مشابهی دارند و در بیشتر ویژگی ها مشترک هستند. در زیر به برخی از ویژگی های آن ها می پردازیم تا شما نیز بتوانید راحت تر اقدام به خرید مایکروفر کنید.
 

تفاوت مایکروفر و مایکروویو

مدل های مختلف مایکروفر

به طور کلی مایکروفرها در مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند. تمامی مدل های مختلف مایکروفر که به بازار عرضه می شوند را می توان در 3 دسته کلی تقسیم بندی کرد. مایکروفرها همگی به 3 گونه مختلف طراحی می شوند. مدل اول که در واقع رایج ترین نوع آن است و همه ما آن را مشاهده کردیم، مدل رومیزی و یا رو کابینتی آن است. مدل دیگر مایکروفرها که به آن ها توکار گفته می شود درون دیوار یا کابینت و هم سطح با دیگر کابینت ها جا ساز می شود تا جای بیشتری روی کابینت اشغال نکند. مدل دیگر نیز در داخل فر موجود یا فر داخل کابینت کار گذاشته می شود که در اونصورت فر دو کاره خواهد شد. معمولا مایکروفرهای رومیزی از دو مدل دیگر ارزان تر و به صرفه تر هستند.
 

راهنمای انتخاب مایکروفر

توان یا قدرت مایکروفر

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به آن دقت کرد میزان قدرتی است که از مایکروفر خود توقع داریم. در حال حاضر بیشتر مایکروفرها در دو نوع 600 و 1400 وات تولید می کنند. اگر از مایکروفر برای گرم کردن حجم زیادی غذا استفاده می شود، مثلا اگر نیاز به گرم کردن یا پخت مواد غذایی برای بیش از 4 نفر هستید پیشنهاد می شود که مدل پرقدرت تر 1400 وات  را خریداری کنید. اما در صورتی که برای یکی دو نفر می خواهید از آن استفاده کنید همان نوع کم قدرت تر یا 600 وات برای شما کفایت می کند.

ویژگی ها و امکانات مایکروفر

مایکروفرهای جدید و امروزی برای راحتی کاربران امکانات بیشتری را در اختیار آن ها قرار می دهند. تمامی مدل های مختلف مایکروفر ها دارای برخی ویژگی های مشابه مانند زمان پخت، یخ زدایی سریع، سطح قدرت و سینی چرخان و غیره هستند. امروزه برای راحتی کاربران امکانات دیگری را نیز به مایکروفر از جمله برنامه های پیش فرض پخت غذا نیز اضافه می کنند. برخی از آخرین مدل های مایکروفرها دارای بیش از 100 مورد برنامه پیش فرض هستند و یا دارای صفحه نمایش لمسی و ویژگی های دیگری همچون پخت و پز با تاخیر و یا گرم نگه داشتن غذا هستند. 

 

مدل های مختلف مایکروفر

تکنولوژی اینورتر ر مایکروفر

یکی از امکانات نوین در مایکروفرهای نسل جدید تکنولوژی گرمایشی اینورتر است. مایکروفرهای اینورتر مصرف انرژی را براساس نیاز تنظیم می کنند. در تمامی مایکروفر ها میزان مصرف انرژی بین 0 تا 100 درصد متغیر است و شما می توانید سطح توان مصرفی خود را هر چقدر بخواهید تنظیم کنید. مایکروفرهای اینورتر می توانند به شکب بسیار مطلوبی سطح توان دستگاه را همان قدر که مطلوب شماست نگه دارند. بنابراین در ایحالت شما می توانید غذاهایی که نیاز به توان کمتری دارند را با توان مورد نظرتان طبخ کنید و به این صورت در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود.

جمع بندی
برای خرید مایکروفر باید به ویژگی ها و نکات مختلفی دقت کرد. در ابتدا و مهمترین نکته این است که بدانید که قصد دارید مایکروفر و یا مایکرویو خریداری کنید. به همین دلیل باید با ویژگی هر یک از این دو و نحوه گرم کردن غذا در هریک آشنا شوید. همچنین در خرید مایکروفر باید به مکانی که قرار است کایکروفر در آن جا قرار بگیرد و اندازه مایکروفر مورد نیازتان توجه کنید. مایکروفرهای نسل جدید دارای ویژگی ها و امکانات پیشرفته تری هستند که شما می توانید با توجه به بودجه و هزینه ای که برای خری مایکروفر در نظر گرفته اید مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید. امروزه مدل های مختلفی از مایکروفر از جمله رومیزی، توکار و در داخل فر وجود دارد و شما باید با توجه به نیاز منزلتان مدل مورد نیاز تان را خریداری کنید. 
 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت