سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

خرید پنکه

پنکه یکی از وسایل محبوب برقی بوده که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و هوا را خنک می کند. بیشتر استفاده از وسیله بسیار مفید در فصل های گرم سال به خصوص تابستان بوده که موجب جلوگیری از عرق کردن شما می شود. این وسیله بر اساس خاصیت مغناطیسی جریان برق کار کرده و یک موتور الکتریکی در داخل آن ساخته شده است. امروزه پنکه ها در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود بوده و توسط برندهای مختلف به بازار عرضه می شوند. موتور این دستگاه از یک سیم پیچ تشکیل شده که جریان برق را به سادگی عبور می دهد. پره های موجود در پنکه به گونه ای طراحی شده اند که هوا را از یک طرف به طرف دیگر آن منتقل می کنند. سرعت چرخش موتور توسط یک رگلاتور تنظیم شده و به وسیله آن کار می کند. در ادامه این مقاله شما را با نکات خرید، مدل های مختلف، مزیت های مثبت و دیگر موارد مرتبط با آن آشنا می کنیم.

خرید پنکه

هنگام خرید پنکه چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

باید برای خرید کردن یک پنکه موارد مختلف را رعایت کنید، یکی از این موارد اندازه آن است. به علت اندازه کوچک این دستگاه ها، مصرف انرژی و برق بسیار کمتری دارند. می توان بعد از خرید و برای چک کردن نحوه کار پنکه آن را در شب در لبه پنجره قرار داده تا هوای خنک از بیرون به داخل منتقل گردد. یکی دیگر از مواردی که باید مد نظر قرار دهید، وزن سبک آن بوده که باید از خرید پنکه های با وزن بالا خودداری کنید. همچنین به دستگیره ای که معمولا بر روی آن تعبیه می شود، باید قابل حمل بوده و در خرید آن دقت لازم را انجام دهید. همچنین باید برق آن را به راحتی به پریز وصل کرده و از یک اتاق به اتاق دیگر رفته و در این مورد نیز مشکلی پیش نیاید. با توجه به اینکه پنکه ها دارای تنوع بالایی در نوع مدل هستند، می توان مدلی را متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کرد.

چه مدل هایی برای خرید پنکه وجود دارند؟

پنکه ها دارای انواع مختلفی که بر حسب نیاز می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. پنکه های رومیزی یکی از رایج ترین پنکه های موجود در بازار هستند. این نوع در مدل پایه کوتاه و پایه بلند در بازار تولید می شود. پنکه دیواری یکی دیگر از مدل های آن بوده و در دیوار نصب می گردند. یکی از مزیت های مثبت این مدل، دور از دستر کودکان بوده که دیگر والدین نگرانی در این مورد ندارند. پنکه سقفی یکی از انواع پنکه بوده که به سقف وصل شده و در مناطق جنوبی کشور ایران بسیار متداول و رایج است. پنکه ای تحت عنوان رطوبت زن نیز وجود داشته که جزو جدیدترین مدل های موجود در بازار بوده و با قیمت های مختلفی در بازار عرضه می شود. یکی از قابلیت های این مدل رطوبت زنی بوده و باعث تامین کردن هوای خنک و نیز  بهبود سلامتی تنفسی می گردد.

هنگام خرید پنکه چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟
   

مزیت های مثبت خرید پنکه مه پاش چیست؟

یکی از انواع پنکه، تحت عنوان مه پاش نام دارد. یکی از فواید آن، سادگی حمل آن بوده که در مکان های مختلفی می توان از آن استفاده کرد. این قابلیت خوب آن برای فضای باز بسیار کاربرد داشته و اگر همایش یا کنسرتی در این مکان ها برگزار شود، موجب لذت بخش شدن برگزاری آن می گردد. علاوه بر سادگی، ایمنی زیادی در این مدل پنکه وجود دارد. در ماه های گرم تابستان مانند مرداد و شهریور، موجب حفظ سلامتی و ایمنی مردم می شود. طبیعتا موقعی که هوا بسیار گرم می شود، موجب گرمازدگی و حتی مرگ ناشی از کمبود هوای خنک می شود. این نوع پنکه ها بخار آب را بر روی پوست شما قرار داده و با این کار موجب خنکی شما می گردند. فقط با یک نسیم خنک به راحتی دمای بدن شما پایین آمده و دیگر عرق نمی کنید. همچنین این مدل پنکه ها علاوه بر خنکی بدن، باعث کاهش بسیار زیاد دمای محیط موجود می شوند.

به چه صورت می توان از پنکه نگهداری کرد؟

با شناخت کافی از نگهداری پنکه می توان، سلامتی و ایمنی را برای خود و اعضای خانواده فراهم کنید. باید حتما این وسیله را دور از دسترس کودکان قرار داده تا خطر ناشی از آن کاهش زیادی پیدا کند. اگر دستگاه را خاموش کرده اید آن را از پریز برق کشید تا کودک شما آن را روشن نکرده و ایمنی آن بالا رود. در برخی از مدل های جدید می توان محافظ آن را جدا کرده و مورد شستشو دادن قرار دهید. بایستی بلافاصله بعد از پایان فصل تابستان بر روی آن پارچه قرار داده تا از گرد و غبار محفوظ مانده و خراب نشود.

چه مدل هایی برای خرید پنکه وجود دارند؟

جمع بندی

پنکه یکی از وسایل محبوب الکتریکی که موجب خنک شدن هوا می گردد. این دستگاه در مدل های مختلفی وجود داشته که یکی از آن ها مدل رومیزی بوده که در بازار بسیار رایج است. به صورت پایه کوتاه و پایه بزرگ توسط افراد مختلف خریداری می شود. برای خرید کردن یک پنکه باید موارد متعددی را رعایت کنید که یکی از این موارد اندازه آن است. همچنین یک پنکه معمولا باید از یک وزن سبک برخوردار بوده تا به راحتی آن را بتوان جا به جا کرد. مزیت های مثبت فراوانی یک پنکه مه پاش داشته که یکی از این موارد، مفید بودن برای استفاده در فضای باز است. این نوع پنکه بخار آب را بر روی پوست شما قرار داده و موجب خنک شدن شما می شود.   

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت