اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

خرید کولر

برای خرید کولر باید نکات مهمی را مد نظر قرار داده تا در فصل های گرم سال بتوان کارهای روزمره خود را انجام داد. در این کار باید ظرفیت، برند، قیمت و مشخصات مختلف را مد نظر قرار دهید. در خرید باید قیمت آن را با کیفیت مقایسه کرده و همچنین از نمایندگی های معتبر برند خریداری را انجام داده تا بتوان به خوبی از آن استفاده کرد. با وجود اینکه تبلیغات زیادی برای این دستگاه ها صورت می گیرد، اما در بسیاری از اوقات بدون گارانتی هستند. در برخی موارد نیز برچسب هایی تقلبی را بر روی کولر ها درج می کنند که در بیشتر موارد بسیار بیشتر از ظرفیت آن ها است. امروزه بیشتر خرید کولر، نوع گازی آن بوده که انواع مختلفی دارد. در ادامه این مقاله شما را با موارد مرتبطی که در خرید کولر باید به آن ها دقت شود، آشنا می کنیم.

خرید کولر
 

خرید کولر با پنل زیبا به چه صورت انجام می شود؟

یکی از موارد مهمی که در خرید یک کولر باید به آن توجه کرد، پنل آن است. طراحی کردن یک پنل واقع مهم بوده و موجب جلوه دادن به دکوراسیون داخلی خانه شما می شود. بعد از نصب یک کولر گازی اولین چیزی که مشاهده می گردد، پنل آن بوده و باید در خرید آن دقت کنید. در واقع نقشی که یک پنل در کولر دارد، شبیه به لباس های مختلف در یک ویترین مغازه است. زیبا بودن panel موجب شده تا از خرید لذت زیادی برده و کولر مورد نظر برای شما جذاب شود. باید با بودجه ای که در اختیار دارید باید کولری مقرون به صرفه را خریداری کنید. قطعا هم در این زمینه باید دقت کرد، زیرا هر چقدر که پنل زیباتر به نسبت سایر پنل ها از قیمت بالاتری برخوردار می گردد. در این زمینه می توان حتی با خود فروشنده مورد نظر در این زمینه مشورت گرفته تا پنل مناسبی تهیه شود.    

خرید کولر گازی پنجره ای به چه صورت است؟

یکی از انواع کولرگازی نوع پنجره ای نام داشته و جزو ساده ترین کولرها محسوب می شود. این مدل از سیستم یک تیکه ای تشکیل شده و تمام اجزای سیکل تبرید در آن قرار دارد. کمپرسور یا موتور آن به همراه فن در یک پک قرار گرفته است. در زمان خرید باید به اندازه پنجره ای که کولر در آن قرار می گیرد، دقت لازم را داشته و بر اساس آن اقدام به پرداخت هزینه کنید. این نوع به نسبت مدل های دیگر از مصرف بسیار بالایی برخوردار بوده و امکان کنترل از راه دور را ندارند. قرار گرفتن این نوع کولر ها در پنجره موجب شنیده شدن صدای موتور یا کمپرسور دستگاه در داخل خانه می شود.

خرید کولر با پنل زیبا به چه صورت انجام می شود؟
 

خرید کولرهای ایستاده و پرتابل به چه صورت انجام می شود؟

یکی دیگر از کولر های گازی نوع ایستاده بوده که دو تکه بوده و از یک واحد خارجی بهره مند هستند. به صورت معمول پنل اصلی آن روی زمین قرار گرفته ولی کندانسور آن ها در بیرون نصب می شود. این نوع کولر ها به دلیل قدرت بالای پرتاب هوا و توانایی سرمایش و گرمایش زیاد، از آن ها در سالن ها و مکان های بزرگ بهره گرفته می شود. یکی دیگر از انواع کولرهای گازی نیز نوع پرتابل بوده که از یک تکه ساخته شده است. برای تخلیه گرمای موتور از یک لوله خرطومی در پشت آن استفاده می کند. در این مدل هیچ نیازی به نصب و لوازم خاص وجود ندارد. از این نوع در مکان های با ابعاد کوچک مانند بیست یا سی متر مربع کاربرد دارند. به دلیل تعبیه شدن چرخ در آن ها قابلیت حمل را داشته و به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد.

عوامل موثر در تعیین ظرفیت کولر گازی و خرید آن چیست؟

عوامل مختلفی در تعیین ظرفیت یک کولر گازی و سپس خرید آن موثر هستند. هر چقدر که رفت و آمد و نیز فعالیت در یک فضا بیشتر است به نسبت آن نیز باید دستگاهی با ظرفیتی بالاتر را خریداری کرد. باید از میزان عایق بودن در و پنجره نیز اطمینان حاصل کرده و به آن دقت زیادی کنید. آب و هوا نیز در عملکرد آن بسیار تاثیر گذار بوده و به صورت معمول برای مناطق جنوبی کشور که آب و هوایی گرمی دارند، باید از حداقل ظرفیت 18000BTU نیز استفاده کرد. همچنین باید آفتاب گیر بودن فضا را در نظر گرفته که از عوامل تاثیرگذار و مهم بوده و در صورت آفتابگیر بودن باید 1000BTU را به ظرفیت دستگاه اضافه کنید. ارتفاع سقف نیز در انتخاب ظرفیت دستگاه بسیار اهمیت داشته و معمولا بین 2.7 تا 3.0 متر تعیین می گردد. در میزان سرمایش کولر گازی عواملی مانند دستگاه ها و فضاهای گرمازا نیز بسیار موثر هستند.

خرید کولر گازی پنجره ای به چه صورت است؟

جمع بندی

در هنگام خرید کولر باید نکات مهمی را مد نظر قرار داده تا یک محصول با کیفیت را خریداری کنید. یکی از موارد مهمی که در خرید باید به آن دقت کنید، پنل است. هر چقدر که panel زیبا طراحی و ساخته شود، که هر چقدر این زیبایی بالاتر رود، قیمت آن نیز به مراتبت گران تر و بالاتر می شود. امروزه کولر گازی به نسبت دیگر کولرها بیشتر خریداری شده و انواع مختلفی مانند پنجره ای، ایستاده و پرتابل دارد. کولر گازی پنجره ای جزو ساده ترین کولر ها بوده و از مصرف بالایی برخوردار هستند. در تعیین ظرفیت یک کولر گازی و سپس خرید آن باید موارد مختلفی مانند رفت و آمد، فعالیت های مختلف، میزان عایق بودن، آب و هوا و غیره را مد نظر قرار داد.  

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت