اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

راهنمای تشخیص اصل از بدل

آیا تا به حال یخچال بوش تقلبی دیده اید؟ تلویزیون سامسونگ جعلی چطور؟ متأسفانه تقریبا معادل تمام برندهای محبوب، کالایی مشابه و بی کیفیت ساخته می شود. اگر شما از فروشنده ای غیرمطمئن خریداری می کنید، حتما باید مهارت تشخیص اصل از بدل محصولات را کسب کرده باشید؛ وگرنه شاید کلاه بزرگی سرتان برود. برخی از افراد متقلب و سودجو کالای با کیفیت برندهای معروف را با کالای تقلبی تعویض کرده و آن را به خریدار ناآگاه قالب می کنند. آنها آرم کالا و در برخی موارد سلفون محصول را مطابق برند معروف مثلا برند دوو کرده و آن را به فروش می رسانند. حال که با این موضوع ناخوشایند آشنا شدید اگر می خواهید جزء افراد ناآگاه نباشید، این مقاله را مطالعه کرده و مطالب آن را به خاطر بسپارید. زیرا ما در این مقاله درباره نحوه تشخیص لوازم خانگی اصل، نحوه تشخیص اصل بودن محصولات دوو، بوش، ال جی و سامسونگ با شما صحبت می کنیم. با ما همراه باشید تا محصول تقلبی نخرید.
 

راهنما اصل از تقلبی

 

نحوه تشخیص لوازم خانگی اصل

برای تشخیص لوازم خانگی اصل چند راه وجود دارد که در این بخش به ترتیب برای شما توضیح می دهیم. برای اینکه کالای اصل را از بدل تشخیص بدهید، بهترین کار این است که برند و مدل کالا را به انگلیسی در گوگل سرچ کرده و به سایت اصلی محصول بروید. هنگامی که عکس محصول اصل را در سایت مشاهده کردید، به مشخصات و اجزای آن دقت کنید. تمام دکمه ها، مدل نمایشگر، دستگیره ها و اجزای داخلی آن را بررسی کنید. حتما در بین کالای اصل و بدل اختلافاتی وجود دارد. هرگز تمام اجزای کالای اصلی با بدل یکی نیست. پس نگران این مسأله نباشید و با دقت به مقایسه خود ادامه دهید. با اندکی توجه به این تفاوت پی می برید. اکثر مواقع برندهای ایرانی را به جای برندهای خارجی به خریداران تحویل داده و پول کمتری نسبت به برند اصلی دریافت می کنند. برخی از مشتریان که علاقمند به خرید اجناس خارجی هستند، ترجیح می دهند که از مراکز غیر معتبر، کالای خود را خریداری کنند. این مراکز سعی می کنند با دریافت پول کمتری مشتریان را ترغیب به خرید از این فروشگاه های غیر مجاز کنند. در صورتی که این مراکز متخلف، کالای بدل را به جای اصل می فروشند.     
 

نحوه تشخیص محصولات اصل از بدل

 

نحوه تشخیص اصالت لوازم خانگی

در واقع باید لیبل یک محصول نشان دهنده برند و کیفیت آن باشد؛ ولی زمانی که در فاکتورهای تشخیص بدل از اصل تقلب می شود باید از روش های دیگری به شناخت حقیقت دست یافت. بهترین راه این شناخت مراجعه به سایت اصلی کالاست. با مراجعه به سایت و مشاهده عکس و مشخصات محصول می توانید به راحتی تفاوت های کالای اصل از بدل را متوجه شوید. تشخیص اختلافات دو محصول کار آسانی است و بدانید که افراد متخلف نمی توانند تمام جزئیات محصول بدل را مانند اورجینال بسازند. برخی اوقات در نصب برچسب انرژی کالا تقلب می شود یعنی کالایی که برچسب انرژی آن B است را به A تغییر داده و به خریدار تحویل می دهند. تنها راه شناخت این موارد تخلف، در مراجعه به سایت اصلی امکان پذیر است.
 

نحوه تشخیص اصالت محصولات خانگی


تشخیص اصل بودن محصولات دوو

محصولات با کیفیت برند دوو یکی از برندهایی است که مورد سوءاستفاده شیادان قرار می گیرد. این افراد متخلف، محصولات بی کیفیتی را که از نظر ظاهر شبیه محصولات این برند است را به عنوان محصولات دوو به فروش می رسانند. برای نمونه ظرفیت 29 فوت ساید بای ساید دوو ساخت کشور کره است و داخل آن برچسب Made in Korea نصب شده است. اما ظرفیت های غیر از 29 فوت ساید دوو مونتاژ ایران است. بنابراین اگر ظرفیت های دیگر آن را به عنوان ساخت کره بفروشند، نوعی تقلب محسوب می شود.  

تشخیص اصل بودن محصولات بوش

یکی از برندهای معروف و محبوب محصولات برند بوش است. این برند به دلیل تولید محصولات با کیفیت مورد استقبال مردم قرار گرفته است. به همین سبب افراد سودجو از لیبل این برند سوءاستفاده کرده و روی محصولات بدل نصب می کنند. در این بخش برای توضیح بهتر به این مطلب توجه کنید. یخچال دوقلو بوش مدل GSN36VW30-KSV36VW30 دارای کیفیت بالا و حمل و نقل آسانی است، ولی آبریز ندارد. اما باز هم از مشتریان زیادی برخوردار است. مشاهده این محصول با آبریز به معنای بدل بودن آن است.

 

تشخیص اصل بودن محصولات بوش

 

مجوز تولید محصولات برند بوش توسط شرکت مزبور به کشورهای دیگری داده شده و علائم اختصاری آنها در پشت محصول نصب شده است. برخی از این علائم اختصاری عبارتند از
•    OE : علامت کشور روسیه
•    PL: علامت کشور لهستان
•    GB: نشانه کشور انگلستان
•    UC: نشانه کشور آمریکا
•    EE: علامت کشور اسپانیا

 

تشخیص اصل بودن محصولات ال جی

یکی دیگر از برندهای معروف جهانی، مارک ال جی کره است. این شرکت به جهت محصولات با دوام و قدرتمند خود دارای طرفداران بسیاری در سراسر جهان است. محصولات این شرکت در ایران هم مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. به این نمونه درباره یکی از مدل های یخچال ال جی توجه کنید. یخچال ال جی اورجینال مدل GRF832HUHL، دارای یک خنک کننده است. این خنک کننده روی درب آن نصب شده است. در یخچال بدل از این خنک کننده خبری نیست.به مثالی دیگر از محصولات تقلبی ال جی توجه کنید. مدل J6 لباسشویی ال جی بسیار شبیه برند اپینگ است. مدل بدل درست مانند مدل اصلی دارای پنل لمسی، ولوم برنامه و جاپودری است. تنها تفاوت این دو نمونه در خط جدا کننده بدنه لباسشویی از پنل کنترل است. این خط در نمونه فرعی منحنی و در مدل اصلی صاف است و  شما با اندکی دقت، متوجه این تفاوت می شوید. در برخی از کالاها نام شرکت سازنده را روی محصول تغییر می دهند. مثلا به جای Made in China مارک Made in korea را روی محصول نصب می کنند. با این ترفند پول بیشتری دریافت کرده و محصول تقلبی را به فروش می رسانند.

 

تشخیص اصل بودن محصولات ال جی


تشخیص اصل بودن محصولات سامسونگ

سامسونگ هم جزء برندهایی است که محصولات فرعی آن در بازار وجود دارد. روش تطبیقی در مورد این محصولات نیز بهترین راه تشخیص محصول بدل  از اورجینال است. در بعضی موارد ظرفیت ماشین لباسشویی را تغییر می دهند. یعنی ظرفیت لباسشویی اصلی را به کمتر تبدیل کرده ولی قیمت نمونه اصلی را دریافت می کنند.  

نکاتی که باید برای شناسایی بدل از اصل بدانید

به این نکات توجه کنید و در صورت مشاهده هر کدام از این موارد، از خرید محصول خودداری کنید.
1.    کالاهایی که لوازم جانبی ندارند، تقلبی هستند.
2.    در صورت عدم وجود تصویر کالا در سایت اصلی، کالای مورد نظر بدل است.
3.    اگر عکس پرچم کشوری بر روی محصولی درج شده است، آن محصولی بدل است. زیرا هیچ کشوری عکس پرچم را روی کالاهای خود نصب نمی کند.
4.    لوگوی لیزری روی ماشین لباسشویی نشان دهنده تقلبی نبودن کالا نیست. زیرا امکان لوگوی لیزری روی محصولات جعلی وجود دارد.
5.    ظاهر کالای نامرغوب در بسیاری از مواقع، نشان دهنده بدل بودن آن است.
6.    محصولاتی که هولوگرام ندارند به احتمال زیاد تقلبی هستند.
7.    اغلب علائم تجاری را به دلیل طراحی، سایز و فونت خاص آنها نمی توان کپی کرد.  
8.    اکثر کالاهای اورجینال در بسته بندی، رنگ و جنس بدون نقص هستند.
 

نکاتی که برای شناسایی محصولات بدل از اصل بدانیم

جمع بندی
به دلیل استقبال و توجه مردم، بسیاری از محصولات با کیفیت مورد سوءاستفاده متخلفان قرار می گیرد. این افراد سودجو، محصول بی کیفیت را به جای کالای معروف به خریداران تحمیل می کنند. مشتری ناآگاه، فریب این افراد را خورده و کالا را خریداری می کند. برخی از نکات کلی مانند «کالاهای بدون لوازم جانبی جعلی هستند» یکی از راه های جلوگیری از فریب این افراد است. ولی در برخی مواقع شناخت اصل از بدل نیاز به دقت بیشتری دارد. یکی از راه های جلوگیری از سوءاستفاده اشخاص این است که از فروشگاه های معتبر کالاهای خود را خریداری کنید. این فروشگاه های مجاز، گارانتی های معتبر و خدمات پس از فروش محصولات را ارائه داده و کالاهای اصل را به شما تحویل می دهند.  اما برخی از خریداران به سبب قیمت پایین محصولات این فروشگاه های غیر مجاز، به سراغ آنان رفته و گرفتار فریب فروشندگان آنها می شوند. از این رو در هنگام خرید با آگاهی از اصل و فرع بودن وسیله، اقدام به خرید بکنید.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت