اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

ریش تراش

ریش تراش دستگاهی بوده که دارای تیغ است و برای تراشیدن موها و ریش های زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع ریش تراش برق و دستی در بازار وجود داشته و با قیمت های مختلفی به فروش می رسند. امروزه به صورت معمول از ریش تراش های نوع برقی بیشتر از ریش تراش های نوع دستی استفاده می شود. این دستگاه ها از نوع یکبار مصرف نیز وجود داشته که از مزیت آن می توان به رشد کردن موها با فاصله بسیار زیاد نام برد. از فواید متعدد ریش تراش های برقی می توان به راحتی استفاده کردن از آن ها اشاره کرد. امروزه ریش تراش های برقی توسط شرکت ها و برند های گوناگونی ساخته شده و در مدل های مختلفی به بازارهای مختلف عرضه می شوند. در ادامه این مقاله شما را با انواع ریش تراش، معیار های خرید بهترین ریش تراش و دیگر موارد مرتبط با این دستگاه آشنا می کنیم.

ریش تراش

چند نوع ریش تراش در بازار وجود دارد؟

ریش تراش در دو نوع دستی و برقی در بازار وجود داشته که با همدیگر فرق های زیادی دارند. ریش تراش های از نوع دستی با دست کار کرده و برای کار کردن به آن ها معمولا تیغه یکبار مصرف متصل می شود. ویژگی که موجب متمایز شدن آن از ریش تراش برقی می شود، هیچ مویی روی پوست باقی نمانده و موها بسیار دیرتر از ریش تراش برقی رشد می کنند. عنصر اصلی که در ریش تراش های برقی مورد استفاده قرار می گیرد، برق است. با استفاده از آن ها ریش شما در زمان بسیار کمی درست شده و تولید کنندگان آن را با توجه به نیاز مشتری تولید می کنند. استفاده از تیغ برقی بسیار ارزان تر از نوع دستی آن بوده و بعد از پرداخت هزینه می توان از آن سال های زیاد بهره گرفت. 

معیار های خرید بهترین ماشین ریش تراش چیست؟

یکی از ویژگی هایی که یک ریش تراش خوب دارد، قابلیت ارگونومی و طراحی بسیار ساده آن است. ساخت دستگاه به این صورت موجب شده تا دست های کاربر خسته نشود و تا ساعت ها با آن کار کند. بهترین ریش تراش ها به صورت معمول، دارای نشانگر یا اعلان هشدار هستند. زمانی که شارژ کردن یک باتری ریش تراش بین یک تا دوازده دقیقه به طول می انجامد. همچنین زمان اصلاح در این دستگاه های عالی، بین 30 تا 60 دقیقه است. باید تمیز کردن ریش تراش های خوب، بسیار ساده بوده که بیشتر آن ها دارای یک برس و فرچه برای پاکیزه کردن هستند. برخی از مدل های دستگاه را می توان تنها با آب شستشو داده و به صورت کامل پاکیزه کرد. بعضی از ریش تراش ها دارای مایع بهداشتی برای شستشو دادن بوده و با قیمت بسیار گرانی در بازار های مختلف عرضه می شود.

چند نوع ریش تراش در بازار وجود دارد؟
 

چه استاندارد هایی برای ضد آب بودن ریش تراش تعبیه شده است؟

استاندارد های مختلف IP در واقع برای میزان مقاومت یک محصول در برابر آب و گرد و غبار است که بر روی هر محصول یک نوع از آن ها درج شده است. استاندارد IPX0 معنی مقاومت دستگاه در برابر انواع رطوبت بوده و هیچ آسیبی نمی بیند. استاندارد هایی به نام های IPX1 و IPX2 در برخی از ریش تراش ها وجود داشته که در برابر قطرات کم و باران سبک مقاومت بالایی از خود نشان دهد. مدت زمانی که این دستگاه ها تحمل می کنند، حدود ده دقیقه است. استانداردی تحت عنوان IPX3 بر روی بسیاری از ریش تراش ها درج شده که به معنی مقاومت محصول در زمان پنج دقیقه بوده که آن ها زاویه شصت درجه ای دارند. این نوع دستگاه ها در برابر اسپری کردن آب و قطرات باران مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. استاندارد IPX7 بیشترین مقاومت را در ریش تراش ها داشته و حتی تا عمق یک متری توانایی غوطه ور شدن در آب را دارد.  

روش اصلاح در ریش تراش های سه تیغ و توری به چه صورت است؟

ریش تراش های سه تیغ با ریش تراش های از نوع توری یا فویلی با همدیگر فرق های زیادی دارند. ریش تراش های توری بر روی قسمت های زاویه دار صورت های افراد سرخورده و با تیغه هایی که در پشت یک صفحه سوراخ دار تعبیه شده اند، صورت را به طور کامل اصلاح می کنند. این نوع از ریش تراش مناسب افرادی بوده که هر روز یا یک روز در میان چهره خود را اصلاح کرده و برای موهای کوتاه تر بهتر است. ریش تراش های از نوع سه تیغ برای کسانی مناسب بوده که صورت خود بسیار دیر اصلاح کرده و دارای موهای بسیار بلند هستند. اگر زمان اصلاح چهره شما بیشتر از دو روز می شود، باید از این نوع ریش تراش بهره گرفته شود.

معیار های خرید بهترین ماشین ریش تراش چیست؟

جمع بندی

ریش تراش دستگاهی دارای تیغ بوده و در دو نوع برقی و دستی در بازار های مختلف وجود دارد. شرکت ها و برند های مختلفی وجود داشته که این نوع دستگاه را به بازار های مختلف عرضه می کنند. با استفاده از ریش تراش های نوع برقی ریش صورت شما در مدت زمان بسیار کمی درست شده و تولید کنندگان گوناگون با توجه به نیاز مشتری آن ها را می سازند. یکی از ویژگی های یک ریش تراش خوب قابلیت ارگونومی بوده که به گونه ای طراحی شود که تا مدت زمان طولانی و به صورت ساده از آن گردد. استاندارد IPX7 بیشترین مقاومت را در ریش تراش ها داشته و تا عمق 1 متری توانایی غوطه ور شدن در آب را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت