اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تاریخچه شرکت سامسونگ

سامسونگ شرکتی از کره جنوبی است و یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های الکترونیکی در جهان به شمار می رود. این برند در تولید انواع گسترده ای از لوازم الکترونیکی مصرفی و صنعتی مانند لوازم خانگی، دستگاه های رسانه دیجیتال، نیمه هادی ها، تراشه های حافظه و سیستم های یکپارچه تخصص دارد. برند سامسونگ یکی از شناخته شده ترین برندها در دنیای فناوری است و حدود یک پنجم از کل صادرات کره جنوبی را در بر می گیرد.
 

سامسونگ

 

تاریخچه سامسونگ و شرکت های زیرمجموعه آن


شروع فعالیت : 1938

سامسونگ در 1 مارس 1938 به عنوان فروشگاه تجارت مواد غذایی توسط لی بیونگ-چول تاسیس شد و تجارت خود را در تائگو کره آغاز کرد و صادرات محصولات خود را به چین آغاز کرد. پس از جنگ کره، لی تجارت خود را به منسوجات گسترش داد و بزرگترین کارخانه تولید پشم را در کره افتتاح کرد. او با هدف كمك به كشور خود پس از جنگ، تلاش خود را مجدداً بر صنعت متمرکز ساخت. در آن دوره برند سامسونگ از سیاست های جدید و حمایت گرایانه دولت کره بهره مند شد، که هدف آن ها کمک به مشاغل بزرگ داخلی کره بود.

 

تاریخچه سامسونگ و شرکت های زیرمجموعه آن

 

دهه 1970

در طول دهه 1970 این شرکت فرآیندهای تولید نساجی خود را گسترش داد تا خط تولید کامل از مواد اولیه تا محصول نهایی را پوشش دهد تا در صنعت نساجی بهتر رقابت کند. سپس شرکت های تابعه جدید مانند صنایع سنگین سامسونگ، کشتی سازی سامسونگ و شرکت تکوین سامسونگ تأسیس شدند. همچنین، در همان دوره، این شرکت سرمایه گذاری در صنایع سنگین، شیمیایی و پتروشیمی را آغاز کرد و مسیر امیدوار کننده رشد را برای شرکت فراهم کرد.
این شرکت برای اولین بار در سال 1969 وارد صنعت الکترونیک شد و اولین محصولات شرکت بزرگ سامسونگ تلویزیون های سیاه و سفید بود. در طول دهه 1970 این شرکت محصولات الکترونیکی خانگی را به خارج از کشور صادرات کرد. در آن زمان این برند از قبل تولید کننده عمده کره بود و 50 درصد سهام نیمه هادی کره را به دست آورده بود.

دهه 1980

اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 80 برند سامسونگ به سرعت رشد پیدا کرد. در این دهه، شاخه های نیمه هادی و الکترونیکی این برند جداگانه تأسیس شدند و در سال 1978 یک بخش هوافضا برای این شرکت ایجاد شد. سامانه های داده سامسونگ در سال 1985 تأسیس شدند تا نیاز روزافزون مشاغل به توسعه سیستم ها را تأمین کنند. این بخش به این شرکت کمک کرد تا به سرعت در خدمات فناوری اطلاعات به یک رهبر تبدیل شود. سامسونگ، همچنین، دو موسسه تحقیق و توسعه ایجاد کرد که خط فناوری این شرکت را به نیمه هادی ها، تولید لوازم الکترونیکی، ابزارهای مهندسی ژنتیک، مواد شیمیایی با پلیمر بالا ، ارتباطات از راه دور، هوا فضا و فناوری نانو گسترش دادند.

دهه 1990

در دهه 1990 سامسونگ به گسترش خود در بازارهای الکترونیکی جهانی ادامه داد. بر خلاف این موفقیت ها، در این سالها رسوایی هایی در این شرکت اتفاق افتاد که چهره آن را بسیار آزرده ساخت، از جمله موارد متعدد رشوه و دعوای نقض حق ثبت اختراع با این وجود، این شرکت با پیشرفت در تعدادی از محصولات فناوری خود از نیمه هادی ها گرفته تا نمایشگرهای رایانه ای و LCD در موقعیت های برتر بازار جهانی  قرار گرفت و به پیشرفت در زمینه های فناوری و کیفیت محصولات ادامه داد.

دهه2000

دهه 2000 شاهد تولد سری گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ بود که به سرعت نه تنها به شناخته شده ترین محصول این شرکت بزرگ تبدیل شدند، بلکه به طور مرتب در بالای لیست سالانه پرفروش ترین برندهای تلفن هوشمند در جهان قرار گرفتند. از سال 2006، این شرکت با داشتن نمایندگی های فروش بسیار در جهان به پرفروش ترین تولید کننده تلویزیون در جهان بدل شد. از سال 2010، سری Galaxy با معرفی Galaxy Tab به رایانه های لوحی نیز گسترش یافت.

 

شعار شرکت سامسونگ


شعارهای سامسونگ از ابتدای شروع به کار کردن با تمرکز به منابع انسانی، کمک اقتصادی به جامعه و خرد ورزی و پیشرفت علم و تکنولوژی در جامعه بوده ‌است. مدیرعامل این شرکت معتقد است موقعیت این برند براساس این پنج ارزش است کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت. در سال ۱۹۹۳، مدیرعامل این شرکت اعلام  نمود که برند سامسونگ نیازمند آن است که بازتاب‌های اخلاقی خود را ببیند. شرکت‌هایی که پایبند اصول اخلاقی نبوده اند، قابلیت تولید محصولات با کیفیت را نخواهند داشت، زیرا از مشتریان و خواسته‌های آنان درک شفافی ندارند.
 

شعار شرکت سامسونگ


در این شرکت هر تغییر به عنوان یک فرصت دیده می‌شود و به افراد امکان و اجازه ارتکاب اشتباه داده می‌شود، به شرط آنکه آن اشتباه مستند و مکتوب شده و دیگر تکرار نشود. اصول جدید مدیریت سامسونگ مبتنی است بر اخلاق و قانون، احترام به صاحبان منافع و مشتریان و پذیرش مسئولیت اجتماعی.

سامسونگ جزو 5 برند برتر جهان در سال 2020

سامسونگ با ارزش تجاری 62.3 میلیارد دلار در جایگاه پنجم در بین کشورهای جهان قرار گرفت که نسبت به ارزیابی اولیه خود در سال 2000 دوازده برابر افزایش اعتبار داشته است. سامسونگ از زمان ورود به ده برند برتر جهان با رتبه 9 در سال 2012، صعود مداوم خود را ادامه داده و در سال 2017 به مقام 6 و در سال 2020 به مقام 5 رسیده است. حرکت صعودی این شرکت در لیست 100 برند با ارزش اینتربرند با حمایت مداوم معرفی محصولات نوآورانه و اجرای فعالیت های بسیاری در زمینه  بازاریابی در سطح جهانی بوده است.
 

سامسونگ جزو 5 برند برتر جهان در سال 2020


طبق گفته اینتربرند، فاکتورهای عمده ای که در رشد سامسونگ نقش اساسی دارند به شرح زیر هستند
•    پاسخ سریع به COVID-19 از طریق فعالیت های جهانی برای مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) و یک کارزار جهانی یکپارچه
•    فعالیت های گسترده شرکت جهت توسعه پایدار
•    عرضه مداوم محصولات ابتکاری از جمله یخچال و فریزر Galaxy Fold، The Terrace و BESPOKE
•    سرمایه گذاری مداوم برای هدایت توسعه فن آوری های پیشرفته، مانند هوش مصنوعی (AI)، 5G و اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)
•    با بسته بندی سازگار با محیط زیست برای تلویزیون های سامسونگ و جعبه های گوشی های هوشمند با استفاده از مواد بازیافتی نشان داده شده، پایبندی سامسونگ به پایداری در تمام جنبه های مدیریت کسب و کار نیز به افزایش ارزش برند کمک کرده است.
 
مهم تر از همه، تلاش های بی دریغ برای دستیابی به نوآوری علی رغم چالش های بوجود آمده بخاطر COVID-19 از مهمترین عوامل موثر در رشد این شرکت بعنوان برند پنجم جهانی بوده است.

 

نمایندگی سامسونگ

تجارت سامسونگ به کره جنوبی محدود نشده است. این برند جهانی، به جز کره جنوبی، در بسیاری از مناطق جهان از جمله بریتانیا، چین، هند، ویتنام، برزیل، اندونزی، مکزیک، تگزاس، فیلیپین و مجارستان در زمینه تولید به فعالیت پرداخته است. این برند به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای جهانی، در سرتاسر دنیا قابل دسترس است و در بسیاری از کشورها نیز نمایندگی فروش دارد و این امکان را برای طرفداران خود فراهم ساخته تا در هر جای دنیا و در هر موقعیت جغرافیایی بتوانند با مراجعه به نمایندگی های آن، از محصولات با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه آن بهره مند گردند.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت