سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

غذاساز دلمونتی

دیگه زمان رنده کردن، کوبیدن، مخلوط کردن مواد غذایی توسط دست گذشته است. زیرا کلیه این کارها توسط دستگاه های کاربردی به نام غذاسازها انجام می گیرد. وجود یک غذاساز (Food Processor) در خانه موجب می شود که بسیاری از کارهای مربوط به آشپزی و شیرینی پزی به راحتی انجام شود. این دستگاه های مفید در شکل ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید شده اند و هر کدام از آن ها دارای امکانات مختلفی هستند. در این نوشتار می خواهیم درباره یکی از این دستگاه ها یعنی غذاساز دلمونتی ساخت کشور ایتالیا با شما صحبت کنیم. 
 

غذاساز دلمونتی

آیا غذاساز دلمونتی برای خانم های خانه دار مناسب است؟

غذاساز دلمونتی با کارایی خوب و بالایی که دارد مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. شما می توانید برای تهیه غذای خود از این غذاساز نهایت استفاده را داشته باشید. با این دستگاه می توانید مواد غذایی را خرد، آسیاب، ورقه ورقه، نگینی و ریز کرده و سوپ خود را مخلوط و پوره را هم آماده کنید. با وجود این دستگاه دیگر نیازی به وسایلی مانند گوشت کوب برقی، رنده، مخلوط کن و چرخ گوشت ندارید. با خرید غذاساز دلمونتی در وقت شما صرفه جویی می شود. تزئین غذاها با این دستگاه نیز امکان پذیر است. وجود تیغه ها و رنده های مختلف در غذاساز دلمونتی کارهای آشپزی را آسان کرده است. برش زدن یکسان و نگینی کردن مواد غذایی موجب می شود که شکل غذا حالت جذابی پیدا کرده و از خوردن آن لذت بیشتری ببرید

راهنمای استفاده از غذاساز دلمونتی

طرز استفاده از غذاساز ها تقریبا مانند یکدیگر است و در دفترچه راهنمای غذاساز توضیحات و نحوه استفاده به طور کامل آمده است. در تمام آن ها قطعات اصلی مانند موتور، پارچ، کاسه و مخزنی که در آن مواد غذایی را قرار می دهند و تیغه های مختلفی وجود دارد. برای مخلوط کردن مواد غذایی باید مواد را داخل مخزن مخصوص قرار داده و درب آن را ببندید. سپس دکمه پاور را فشرده و دستگاه را روشن کنید. 
در غذاساز دلمونتی تیغه خمیر نان، صفحه خلال کننده، صفحه سیب زمینی خرد کن وجود دارد. شما به وسیله این قطعات می توانید خمیر نان یا پیتزا درست کرده، سیب زمینی ها را خرد کرده و انواع میوه ها و سبزیجات را خلال کنید. با تخم مرغ زن غذاساز می توانید تخم مرغ، خامه یا مایه کیک را به سرعت زده و به شکل پف دار در آورید و با آب پرتقال گیر آن، یک پارچ آب پرتقال گوارا یا هر نوع مرکبات دیگر را تهیه کنید. با قسمت آب میوه گیری دستگاه، آب انواع میوه ها گرفته شده و تفاله آن ها روی صافی می ماند.

غذاساز یکی از لوازم پرکاربرد در آشپزخانه است که می تواند برای مخلوط کردن سوپ ها، سالادها و غیره مورد استفاده قرار بگیرد. با استفاده از غذاساز می تواند مواردی مانند خرد کردن، پوره کردن، آسیاب کردن، ورقه کردن و همچنین مخلوط کردن مواد غذایی  را انجام داد. به عنوان مثال خرد کردن و مخلوط مواد کوکوسبزی با استفاده از غذاساز در مدت زمان 5 دقیقه انجام می شود. برای تهیه یک ظرف سالاد نیز با استفاده از غذاساز،10 دقیقه زمان لازم است.
در مورد آموزش استفاده از غذاساز دلمونتی باید بگوییم در وهله اول غذاساز را آماده کرده و تیغه آن را متصل کنید. سپس مواد غذایی را داخل محفظه غذاساز ریخته و درب آن را بگذارید. کلید روشن شدن دستگاه را فشرده تا مواد اولیه به صورت دلخواه خرد و یا رنده شوند. همیشه قبل از وصل و جدا کردن تیغه ها از دستگاه، باید دستگاه را از برق بکشید. 
اگر قصد افزودن مایعات به غذاساز را دارید، باید بدانید از ریختن مایعات بیش از حد به داخل دستگاه خودداری کنید. مایعات داغ را ابتدا سرد کرده و مواد غذایی منجمد را ابتدا در دمای اتاق ذوب کرده و سپس داخل داستگاه بریزید. مواد غذایی بزرگ خرد کرده تا کوچک شوند و سپس داخل غذاساز بریزید تا تیغه ها آنها را راحت خرد کنند. درب غذاساز را به طور کامل ببندید تا زمانی که درب غذاساز بسته نشده باشد قادر به کار کردن نخواهد بود.
پس از آنکه کارتان با دستگاه تمام شد، مواد داخل آن را تخلیه کرده و قطعات پلاستیکی و تیغه های آن را با مواد شوینده بشویید. برای تمیز کردن قسمت های برقی نیز می توانید از دستمال مرطوب استفاده کنید. پس از خشک شدن کامل قطعات می توانید آنها را مجدد به دستگاه وصل کنید.
 

راهنمای استفاده از غذاساز دلمونتی

دفترچه راهنمای غذاساز دلمونتی

دفترچه راهنمای غذاساز دلمونتی حاوی مواردی از قبیل طرز نگهداری از دستگاه و قطعات آن، معرفی قطعات و نحوه استفاده از آن ها است. در این دفترچه به طور کامل طرز استفاده از غذاساز توضیح داده شده است. نحوه عیب یابی ابتدایی هم جهت رفاه مصرف کنندگان آمده است تا در صورت خرابی یا عملکرد نادرست برخی از قطعات، افراد بتوانند ایراد غذاساز را تشخیص دهند.
 

دفترچه راهنمای غذاساز دلمونتی

غذاساز دلمونتی 12 کاره

جنس بدنه غذاساز 12 کاره دلمونتی پلاستیک و فلز بوده و دارای توان مصرفی 1000است. قطعات مختلف و کاربردهای متفاوتی دارد. این غذاساز دارای همزن سیمی، رنده نگینی، گوشت کوب برقی و خرد کن است. حجم ظرف همزن آن 2 لیتر بوده و تعداد پره های گوشت کوب آن 3 عدد است. ظرفیت مخلوط کن این مدل 25/1 لیتر است که حجم متوسطی است. قابلیت چرخ کردن گوشت، آب مرکبات گیری، هم زدن مایه کیک، تهیه پوره و خرد کردن انواع سبزیجات را دارد. دور موتور این غذاساز متغیر و توربو است.

غذاساز دلمونتی 33 کاره

غذاساز 33 کاره دلمونتی که جامع ترین غذاساز است، بدنه ای محکم دارد. توسط این غذاساز می توانید آب انواع مرکبات را گرفته و انواع میوه و سبزیجات را به طرق مختلف برش بزنید. ظرفیت مخلوط کن این دستگاه 5/1 لیتری بوده و دارای سه صفحه برش است. صفحه برش این غذاساز از جنس استیل ضدزنگ و مقاوم است. با این دستگاه می توانید انواع خمیرها را تهیه کنید. قدرت موتور غذاساز دلمونتی 1100 وات است و پایه ضد لغزش از امتیازات آن محسوب می شود. 
 

غذاساز دلمونتی 12 کاره

غذاساز دلمونتی dl395

یکی از مدل های غذاساز دلمونتی مدل dl395 است. این غذاساز دارای توانی 1000 واتی است. غذاساز دلمونتی dl395 دوازده کاره، قابلیت هم زدن، خرد کردن، کوبیدن و رنده کردن مواد غذایی مختلف را دارد. شما می توانید با این دستگاه، مواد غذایی را به حالت نگینی نیز در آورید. غذاساز دوازده کاره دلمونتی در واقع یک دستیار خوب در کارهای آشپزخانه شما محسوب می شود. ظرفیت کاسه این دستگاه 4/2 لیتری است و در حدود 2 لیتر موادغذایی را می تواند خرد کند. ظرفیت بالای خردکن و کاسه این دستگاه مورد توجه بسیاری از خانواده ها قرار گرفته است. تیغه های غذاساز دلمونتی از جنس استیل ضدزنگ است و بدنه دستگاه پلاستیکی است. پایه گوشت کوب در این دستگاه نیز از جنس استیل بوده و دارای سه تیغه است.

قیمت غذاساز دلمونتی ایتالیا

غذاساز دلمونتی ایتالیا بر اساس امکانات، قدرت موتور و کیفیت قطعات آن قیمت گذاری می شود. واضح است که غذاساز 12 کاره دلمونتی از 33 کاره آن ارزان تر است. همانطور که گفتیم قدرت موتور و امکانات در غذاساز 33 کاره بیشتر از 12 کاره آن است. اما اگر برای خرید غذاساز نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید، می توانید 12 کاره آن را خریداری کرده و از امکانات بسیار آن استفاده کنید.
غذاسازها به عنوان دستیار آشپز، در اغلب آشپزخانه ها وجود دارد. توسط این دستگاه های کاربردی می توان انواع میوه و سبزیجات را برش زده و گوشت را چرخ کرد. مواد کیک یا هر خمیر دیگر با این دستگاه ها به سرعت و درستی زده می شود. انواع آب مرکبات و میوه های دیگر را می توان با غذاساز تهیه کرد. بنابراین اگر می خواهید که در وقت خود صرفه جویی کرده و انواع غذاها را به راحتی آماده کنید، یک غذاساز تهیه کرده و به آشپزخانه خود بیاورید.

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت