اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

فوت یخچال

یکی از کاربردیترین و مهمترین وسایل برقی در هر خانه ای یخچال است، که شما می توانید با در نظر گرفتن مواردی چون بودجه خود و نیاز خود از آن یکی از بهترین نوع یخچال اعم از خارجی بودن یا ایرانی بودن انتخاب نمایید. مهمترین نکته ای که بسیاری از افراد در هنگام خرید یخچال به آن توجه نمی کنند، اندازه یخچال است. به عبارت دیگر اندازه یخچال را با فوت نشان می دهند. بنابراین شما می توانید باتوجه به تعداد اعضای خانواده یک یخچال جادار و مناسب را برای خانه خود انتخاب نمایید. به طور کلی فوت یخچال یکی از مواردی است که شما می توانید با توجه به آن سایز مناسب یخچال را برای خانه خود خریداری کنید. شاید این مسئله را ندانید که بزرگ بودن بیش از حد یخچال سبب می شود که مصرف برق در خانه شما بالا رفته و در نتیجه ماهیانه شما مجبور به پرداخت هزینه هنگفت برای قبض های برق خانه باشید. 
 

فوت یخچال

فوت یخچال چیست ؟

فوت یخچال به بیان ساده تر به ظرفیت و گنجایش یخچال گفته می شود. بنابراین هرچه فوت یخچال بالاتر برود، گنجایش و ظرفیت یخچال نیز به فراخور آن بالا خواهد رفت. به طور کلی فوت یخچال مقیاسی است برای اینکه شما تشخیص دهید که آیا یخچال شما مناسب تعداد خانوار شما است یا خیر، و این موضوع به اندازه طول، عرض و ارتفاع یخچال شما ربطی ندارد.  یخچال از وسایل های ضروری و اساسی برای هر خانه ای می باشد که برای ماندگاری مواد غذایی به شدت به آن نیاز داریم. هنگام خرید اگر دقت کرده باشید، فروشندگان ازکلماتی مانند فوت یخچال استفاده می کنند.هر کسی با توجه به نیاز خود یخچالی با ظرفیت متناسب انتخاب می کند. یخچال ها ظرفیت یکسانی ندارند و هر کدام در ظرفیت های گوناگونی تولید می شوند. فوت در واقع همان حجم و ظرفیت یخچال است. برای بیان ظرفیت یخچال، از فوت استفاده می کنند و معیاری برای محاسبه حجم می باشد. 
در صورتی که شما از کسانی هستید که به نگهداری مواد غذایی اهمیت می دهید و روزانه خرید در حال خرید هستید و همچنین با توجه به تعداد اعضای خانواده، ظرفیت یخچال مورد نظرتان را انتخاب می کنید. می توان گفت هر فوت با 28 لیتر برابر است و مقدار دقیق فوت 28.3168 لیتر می باشد. شرکت های مختلف تولیدکننده یخچال معمولا یخچال های دوقلو، یخچال های تک درب، یخچال های ساید بای ساید و غیره را در ظرفیت های مختلفی تولید می کنند تا هر کس با توجه به نیاز خود آن را خریداری کند.

یخچال چند فوت خوبه ؟

معمولا برای فوت یخچال فضای آشپزخانه و تعداد اعضای خانواده در نظر گرفته می شود. زوج های جوان که تازه زندگی تشکیل داده اند و باید مخارج دیگر خود را نیز در نظر بگیرند، یخچالی در حدود 18 تا 22 فوت می تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد. خانواده هایی که اعضای آن بیشتر از 5 نفر باشند، خانواده های پرجمعیتی به حساب می آیند. هر چقدر تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد، مواد غذایی ذخیره شده در یخچال نیز افزایش خواهد یافت. یخچال های با ظرفیت 22 فوت تا 40 فوت برای این خانواده ها مناسب هستند. برای دانشجویان و کسانی که مواد غذایی کمتری را ذخیره می کنند یخچال 5 فوت نیز کافی است. 

هر فوت یخچال چند سانتی متر است

هنگامی که برای خرید یخچال به فروشگاه لوازم خانگی مراجعه می کنید حتما اندازه یخچال ها و اعدادی مانند 30 فوت، 34 فوت، 28 فوت و غیره به گوش شما خورده است. یکی از سوال هایی که ذهن کاربران را به خود مشغول کرده این است که فوت یخچال چگونه محاسبه می شود و هر فوت یخچال چند سانتی متر است؟
روش محاسبه فوت یخچال کار سختی نیست، اما آموختن آن در زمان های مختلف می تواند برای شما مفید باشد. برای مثال شما یک یخچال دارید و قصد دارید یخچال دیگری خریداری کنید و می خواهید فوت یخچال قدیمی را حساب کنید تا یخچال جدید را بزرگتر بگیرید. هر فوت 30.5 سانتی‌متر می باشد و برای تبدیل فوت به سانتی ‌متر باید عدد مورد نظر را در 30.5 ضرب نمایید.

انواع فوت یخچال 

یخچال از لوازم خانگی مهم و کاربردی در هر خانه ای محسوب می شودکه شما می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود یخچال مورد نظرتان را خریداری کنید.
برای اطلاع از مناسب بودن اندازه یخچال برای تعداد خانوار از واحدی به نام فوت استفاده می شود. در مجموع فوت معین می کند که یک یخچال با توجه به اندازه و ابعاد خود، برای چه تعداد افراد مناسب است. کسانی که تنهایی زندگی می کنند، یخچالی بین 7 تا 12 فوت می تواند پاسخگوی نیازشان باشد. برای خانواده هایی 3 تا 4 نفره، یک یخچال 12 تا 18 فوتی کافی است. در صورتی که تعداد خانوار شما بیشتر از 5 نفر است، بهتر است یخچال های دوقلو و یا ساید بای ساید را در اولویت خود قرار دهید.
در بازار لوازم خانگی ایران شاهد آن هستیم که بزرگترین ساید از لحاظ فوت، ساید بای ساید سامسونگ 34 فوت و ساید بای ساید ال جی 34 فوت می باشد.

محاسبه فوت یخچال

یکی از مواردی که به شما کمک می کند که بتوانید با توجه به تعداد اعضای خانوادتان سایز و گنجایش یخچالتان را انتخاب کنید فوت یخچال است. بنابراین شما می توانید با یادگیری محاسبه فوت یخچال خود، به یک عدد درست برسید. هر فوت معادل 28.316 لیتر است، هر 1 لیتر یک مکعب 10*10*10 را اشغال می کند. به طور کلی هر فوت مکعب 28 عدد مکعب 10*10*10 را اشغال می کند. به طور مثال یک یخچال 12 فوتی فضایی معادل 336 عدد مکعب 10*10*10 را اشغال می کند. 

علامت اختصاری فوت در یخچال

برای شناسایی مناسب بودن اندازه یخچال برای تعداد خانوار از مقیاسی به نام فوت استفاده می کنند. به طور کلی فوت تعیین می کند که یک یخچال با اندازه و ابعادی که دارد مناسب چه تعداد افراد است. به طور کلی برای افرادی که تنها زندگی می کنند یخچالی بین 7 تا 12 فوت می تواند مناسب باشد. برای خانواده هایی که بین 3 تا 4 نفر هستند استفاده از یک یخچال 12 تا 18 فوتی می تواند مناسب باشد. اگر تعداد خانوار شما بالای 5 نفر است، بهتر است از یخچال های دوقلو و یا ساید بای ساید درب فرانسوی استفاده نمایید. 
 

 

فوت یخچال چیست؟

بزرگترین یخچال ساید چند فوت است؟

برخی از خانواده ها در تلاش هستند تا با خرید یخچال هایی که فوت آن ها بزرگتر است در آینده که تعداد خانوار آن ها بالا خواهد رفت، مجبور به خرید دوباره یخچال نشوند. در بازار ایران بزرگترین ساید از نظر فوت ساید بای ساید سامسونگ 34 فوت و ساید بای ساید ال جی 34 فوت است. بنابراین اگر قصد دارید بزرگترین یخچال را برای خانه خود خریداری کنید از یخچال های 34 فوتی برای خاانه خود استفاده نمایید. 
 

محاسبه فوت یخچال

 

ابعاد یخچال 24 فوت 

بسیاری از خانواده ها تمایل دارند این یخچال را برای خانه خود انتخاب کرده و خریداری کنند. بنابراین بهتر است که با اندازه های این نوع یخچال آشنا شوید. به طور کلی ارتفاع و قد این یخچال 200 سانتی متر است. عرض یخچال 68 سانتی متر و عمق یخچال 65 سانتی متر است. بنابراین شما می توانید با توجه به ابعاد و اندازه آشپزخانه خود، این یخچال را برای خانه خود انتخاب و خریداری کنید. 

در هنگام خرید یخچال باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما می توانید با در نظر گرفتن برخی از عوامل قبل از خرید نسبت به داشتن یک خرید درست اقدام نمایید. بنابراین شما می توانید با بررسی اندازه آشپزخانه، نحوه چیدمان یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی برای یخچال خود، مکانی را در نظر بگیرید که فضای پشت یخچال بتواند فاصله مناسبی با دیوار داشته باشد. از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی خرید یخچال می توان به بودجه شما، گنجایش یخچال متناسب با نیاز خانوار و زیبایی و ظاهر آن اشاره کرد. 

قیمت 

یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی انتخاب های شما قیمت یخچال است. چراکه قیمت یک یخچال هرچه قدر ارزان تر باشد می تواند بیانگر این موضوع باشد که یخچال شما مهمان چند سال است، و پس از چند سال استفاده شما را مجبور به خرید یخچال دیگری خواهد کرد. بهتر است این موضوع را بدانید که قیمت بالای برخی از محصولات خارجی می تواند بیانگر کیفیت خوب آن ها باشد. 

گنجایش و ابعاد یخچال

شما باید یخچالتان را براساس تعداد خانوار خانتان انتخاب نمایید. بنابراین شما می توانید با خرید یک یخچال مناسب با اضافه شدن اعضای خانوادتان از خرید یخچال در آینده جلوگیری کنید. 

مصرف انرژی پایین

یخچال ها به عنوان یک وسیله برقی دائم روشن معرفی می شوند، بنابراین باید یخچالی را برای خانه خود انتخاب نمایید که مصرف انرژی آن پایین باشد. مصرف انرژی پایین برق به شما کمک می کند تا بتوانید هزینه های ماهیانه پرداخت قبوض خود را به طرز قابل توجه ای کاهش دهید. 

این روزها بساری از افراد در تلاش هستند تا با خرید یخچال مناسب برای خانه خود، نیاز اعضای خانواده خود را برطرف نمایند. این روزها فوت یخچال می تواند بیانگر این باشد که گنجایش و عمق مناسب برای خانواده شما چه میزان است. بنابراین در هنگام خرید یخچال به فوت آن توجه نمایید. 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت