اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تاریخچه شرکت فیلیپس

شرکت تجاری رویال فیلیپس، که معمولاً به صورت کوتاه شده فیلیپس شناخته می شود، یک شرکت چند ملیتی هلندی است که در آیندهوون تاسیس گردید و از سال 1997، دفتر مرکزی آن به آمستردام انتقال یافت. برند فیلیپس در گذشته یکی از بزرگترین شرکتهای الکترونیکی در جهان بود که در حال حاضر در حوزه فناوری سلامت متمرکز است و بعضی از بخش های آن نیز واگذار شده اند.
 

فیلیپس

 

از گذشته تا امروز؛ تاریخچه شرکت فیلیپس

رادیو

شرکت فیلیپس در سال 1891 توسط جرارد فیلیپس و پدرش فردریک تاسیس شد و اولین محصولات آن ها لامپ بود. سپس در 1927، آن ها ایستگاه رادیویی موج کوتاهی ساختند که این رادیو ابتدا به زبان هلندی و سپس به زبان شرقی هلند (اندونزی فعلی)، انگلیسی و زبان های دیگر به روی آنتن رفت.

ریش تراش

اولین ریش تراش فیلیپس در دهه 1930 معرفی شد و فیلی‌شیو نامیده شد. در آمریکا به آن Norelco می گفتند. فیلیشیو همواره بخشی قابل توجه از محصولات این برند بوده است.
 

از گذشته تا امروز؛ تاریخچه شرکت فیلیپس


جنگ جهانی دوم

در 9 می 1940، مدیران این شرکت فهمیدند كه حمله آلمان به هلند آغاز شده است. آنتون فیلیپس و دامادش فرانس اوتن و دیگر اعضای خانواده که برای این کار آماده شده بودند، به ایالات متحده گریختند و مقدار زیادی از سرمایه شرکت را با خود بردند. آن ها با فعالیت به عنوان شرکت فیلیپس آمریکای شمالی از ایالات متحده موفق به اداره شرکت خود در طول جنگ شدند. در همان زمان، شرکت به آنتیل هلند منتقل شد تا آن را از دست آلمانی ها دور نگه دارند.


1945–1999

در سال 1949، این شرکت فروش مجموعه های تلویزیونی را آغاز كرد و در سال 1950، این برند رکوردز را تشکیل داد. این شرکت توانست در سال 1963 نوار کاست فشرده صوتی را به بازار معرفی کند و در این زمینه بسیار موفق بود. در ابتدا، روزنامه نگاران حرفه ای از کاست های کوچک استفاده می کردند. با افزایش کیفیت صدای این محصولات از آن ها برای ضبط صدا استفاده گردید و این کاست ها کم کم به دومین رسانه جمعی برای فروش موسیقی ضبط شده تبدیل شدند.

ضبط کننده کاست فشرده قابل حمل

فیلیپس اولین ضبط کننده رادیویی و کاست قابل حمل ترکیبی را معرفی کرد که به عنوان رادیوکوردر به بازار عرضه شد. بعدها این کاست در دستگاه های پاسخگویی تلفنی، از جمله نوع خاصی از کاست، که در آن نوار بر روی یک حلقه بی پایان پیچیده می شد، استفاده گردید.

ضبط ویدئوی خانگی

در سال 1972، فیلیپس اولین دستگاه ضبط ویدئو خانگی را در جهان در انگلیس راه اندازی کرد. کاست های ویدیویی نسبتاً بزرگ آن می توانستند 30 دقیقه یا 45 دقیقه برنامه ضبط کنند. نوارهای یک ساعته نیز بعدها ارائه شدند و امکان ضبط را با طول دو برابر عرضه کردند. برای اولین بار، یک فیلم 2 ساعته می توانست در یک کاست ویدیویی جای بگیرد.
بعدها، این برند برای ساخت قالب دیسک تعاملی جدیدی به نام CD-i با سونی همکاری کرد، که از سوی سازندگان آن به عنوان روش جدید تعامل با یک تلویزیون توصیف گردید. این برند اکثر پخش کننده های سازگار با CD-i را تولید کرد اما پس از مدتی فروش این محصولات کاهش یافت. سپس این برند تصمیم گرفت قالب این محصولات را به عنوان کنسول بازی ویدیویی تغییر دهد، اما پس از انتقاد شدید در میان جامعه ساخت بازی، خیلی زود تولید آن را متوقف کرد.

دهه 80-90

در دهه 1980، سود فیلیپس به زیر 1 درصد کاهش یافت و در سال 1990 شرکت بیش از 2 میلیارد دلار ضرر کرد (بزرگترین ضرر شرکت در تاریخ هلند). مشکلات این شرکت تا دهه 1990 ادامه داشت زیرا وضعیت آن به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه الکترونیک به سرعت از بین رفت.


2000 - 2020

در سال 2006، این شرکت با معامله ای به ارزش 750 میلیون دلار، شركت Lifeline Systems، واقع در فرامینگهام ماساچوست را خریداری كرد و این بزرگترین اقدام شرکت تاكنون برای گسترش تجارت خود بوده است. در ماه می 2016، بخش محصولات روشنایی فیلیپس فرایندهای لازم را طی کرد و به یک شرکت عمومی مستقل با نام فیلیپس لایتینگ تبدیل شد.

برند فیلیپس؛ برندی ماندگار

این شرکت به سه بخش اصلی تقسیم شده است
•    بهداشت شخصی
•    مراقبت، تشخیص و درمان
•    بخش روشنایی

 

برند فیلیپس؛ برندی ماندگار


این برند علاوه بر حفظ جایگاه برترین شرکت جهانی در زمینه صنعت روشنایی، در حوزه صنایع و محصولات الکترونیک نیز توانسته است مقام دهم جهانی را حفظ کند. این شرکت در سال 1998 عنوان افتخاری سلطنتی را بدست آورد و در سال 2013  عنوان الکترونیک را به دلیل تمرکز مجدد به فناوری مراقبت های بهداشتی، از نام خود حذف کرد. این شرکت در بخش تجهیزات صوتی نیز بسیار قدرتمند است و هدست ها، هندزفری ها و انواع متنوع از محصولات را با قابلیت های بالا وارد بازار کرده است. این برند، همچنین، بخش ماژول های حافظه را به بخش تولیداتش افزوده و سرعت بالا در انتقال اطلاعات و جنس نانو از ویژگی های این دسته از محصولاتش به شمار می روند.

رتبه بندی Greenpeace

در این رتبه بندی، متخصصان تولیدکنندگان الکترونیک را از نظر پایداری، آب و هوا و میزان سبز بودن یا به عبارتی حامی محیط زیست بودن محصولاتشان را رتبه بندی می کند، فیلیپس با امتیاز 3.8 / 10 در مکان 10 قرار دارد. این شرکت به دلیل فعالیت در زمینه حمایت از انرژی که از اتحادیه اروپا خواستار کاهش 30 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2020 بود، بیشترین فعالیت را در بخش انرژی به خود اختصاص داده است.
 

رتبه بندی Greenpeace


 همچنین، با توجه به این موضوع که محصولات جدید این برند فاقد پلاستیک PVC و BFR هستند، مورد ستایش قرار گرفته اند. با این حال، این رتبه بندی این برند را مورد انتقاد قرار می دهد زیرا در ساخت برخی از محصولاتش از کاغذ استفاده می کند و معتقد است که این برند باید سیاستی برای تهیه کاغذ خود تدوین کند که دیگری جنگلی برای تولید کاغذ قطع نگردد.
 

نمایندگی فیلیپس

نمایندگی فیلیپس

در حال حاضر حدود 122000 نفر در 100 كشور در شعب و نمایندگی های این شرکت مشغول به كار هستند. برند فیلیپس با ارائه محصولات متنوع و با کیفیت، گوی سبقت را از دیگر رقبا ربوده و خریدار را به مصرف کننده های ثابت خود تبدیل کرده است. از آن جا که این برند در کشور ما بسیار شناخته شده است، دسترسی و تهیه به محصولات این برند محبوب در سرتاسر ایران به راحتی امکان پذیر است.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت