اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

قیمت خرید نبولایزر

نبولایزر یکی از دستگاه های مهم پزشکی است که توانسته است به بسیاری از بیماران کمک نماید تا آنها بتوانند بر بیماری خود فائق آیند. ریه ها یکی از مهمترین بخش های دستگاه های تنفسی هستند که از برونش ها، وبرونشیول ها، آلوئول ها تشکیل شده اند. برخی از افراد به بیماری هایی چون برونشیت، التهاب ریه و آسم شدید مبتلا شده اند، بنابراین پزشکان به این نوع بیماران استفاده از دستگاهی چون نبولایزر را پیشنهاد می دهند. نبولایزر یک دستگاهی بوده که نام دیگر ریز پاش بوده که تواسته است به بسیاری از افراد کمک کند، تا سلامتی آن ها بالا برود. نبولایزر یکی از دستگاه هایی هستند که می تواند به راحتی تمامی داروهایی که به صورت قابل استنشاق هستند را استفاده نمایند. استفاده از این دستگاه سبب شده که برخی از داروها از طریق تزریق یا خوراکی وارد بدن فرد نشود. بنابراین استفاده از این دستگاه می تواند به بسیاری از افرادی که از طریق خوراکی و تزریقات قرص مصرف می کردند، می توانند از مزایای این قرص استفاده نمایند.

قیمت خرید نبولایزر

مزایای استفاده از دستگاه نبولایزر

بسیاری از افراد از دستگاه های نبولایزر استفاده می کنند، حال ما قصد داریم تا در این بخش شما را با مزایای این دستگاه آشنا نماییم.

 • افزایش عملکرد ماهیچه های دستگاه تنفسی
 • بهبود توانایی فرد در انجام فعالیت های عمومی
 • جلوگیری از تجمع ترشحات و خلط های ریوی
 • کم شدن سرفه و عفونت های به وجود آمده در سینه
 • کم شدن میزان چسبندگی
 • کاهش یافتن درد
 • از بین بردن اسپاسم
 • بهبود یافتن خون به سیستم تنفسی
 • مرطوب شدن راه های تنفسی برای افرادی که از خشک بودن مجرای تنفسی خود رنج می برند

عملکرد دستگاه های نبولایزر

بسیاری از افراد از این دستگاه استفاده می کنند، که بهتر است با عملکرد آن آشنا باشیم. دستگاه های نبولایزر می تواند با عبور دادن هوای تحت فشار از لوله دستگاه و ایجاد یک فشار منفی، دارویی که در فاز مایع است را تبخیر نماید و این دارو می تواند از طریق یک ماسک به درون مجرای تنفسی بیمار برسد. این دستگاه توسط  برق و باتری کار می کند بنابراین شما می توانید این دستگاه را با خود به هر مکانی ببرید. با استفاده از این نوع دستگاه می توان به راحتی چند دارو را با یکدیگر مخلوط نمود و در یک زمان آن ها را به بدن بیمار ارسال نمود. در هنگام استفاده از این دستگاه باید دقت نمود که ماسک این دستگاه به درستی بر روی صورت فرد قرار گرفته شود. بنابراین شما می توانید با قرار دادن درست ماسک بر روی بینی و دهان خود، از وارد شدن درست دارو به مجرای تنفسی خود اطمینان حاصل نمایید. مهمترین مسئله ای که وجود دارد این است که پس از هربار استفاده از این دستگاه بهتر است که ماست و مخزنی که در آن دارو ریخته شده است، را تمیز بشویید.

مزایای استفاده از دستگاه نبولایزر

دستگاه نبولایزر مناسب چه افرادی است؟

یکی از مهمترین دستگاه هایی که می تواند برای بسیاری از بیماران مورد استفاده قرار بگیرد، دستگاه نبولایزر است. بنابراین ما در این بخش قصد داریم شما را با افرادی که می توانند کاندید استفاده از این دستگاه باشند، آشنا نمایم.

 • استفاده از دستگاه نبولایزر برای افراد مسن بسیار مناسب است
 • استفاده برای کودکان و نوزادانی که قادر نیستند از قرص و شربت ها استفاده نمایند
 • استفاده سریع و آسان در حملات ریوی در منزل
 • برای افرادی که دچار حمله آسم می شوند

عملکرد دستگاه های نبولایزر

انواع دستگاه نبولایزر

نبولایزر نیز مانند سایر دستگاه ها دارای انواع گوناگونی است که ما سعی داریم تا در این بخش شما را با انواع آن ها آشنا نماییم.

 • نبولایزر پنوماتیک یا جت نبولایزر
 • نبولایزر با تکنولوژی مش کپ
 • نبولایزر اولتراسونیک

نبولایزر پنوماتیک یا جت نبولایزر

این نوع نبولایزر می تواند دارو را توسط هوای فشرده فعال کند. برای آنکه ذرات بتوانند به برونش ها برسند باید به اندازه ای معادل 5 تا 10 میکرون برسند، تا قابلیت وارد شدن از طریق دستگاه را داشته باشند. در محل ورود هوا به دستگاه از فیلترهایی استفاده شده که می تواند از ورود ذرات آلوده و گرد و غبار به داخل مجرای تنفسی جلوگیر نماید.

نبولایزر با تکنولوژی مش کپ

در این مدل از دستگاه های نبولایزر ذرات دارو برای تاثیر بر برونشیول ها باید تا اندازه 2 تا 6 میکرون شده باشد، تا بتواند از درون دستگاه عبور کند تا به درون مجرای تنفسی فرد برسد.در این نوع دستگاه ذرات دارو به صفحه پرتاب می شوند.

نبولایزر اولتراسونیک

از این نوع دستگاه می توان در صورتی که ذرات دارو 0.5 تا 2 میکرون است، مورد استفاده قرار می گیرد این وسیله از قطعاتی چون اسیلاتور الکتریک، مبدل اولتراسوند، کریستال پیزوالکتریک، فن برای خروجی هوا و محفظه کوپلینگ تشکیل شده است که می تواند به فرد کمک کند تا از این دستگاه استفاده نماید.

قیمت خرید نبولایزر

یکی از موضوعات مهمی که برای بسیاری از افراد همیشه مطرح است، قیمت است. بنابراین اگر قصد خرید این نوع دستگاه را دارید بهتر است بدانید که براساس نیاز شما و ویژگی های دستگاه قیمت آن می تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت این دستگاه بر اساس نیاز شما می تواند بین 1 میلیون تومان تا 3 میلیون تومان باشد.

پس:

بسیاری از افراد در تلاش هستند تا از این دستگاه برای خود و خانواده خود که بیمار هستند استفاده نمایند. بنابراین شما می توانید با توجه به بیماری که فرد بیمار دارد و با توجه به تجویز پزشک متخصص از انواع نبولایزرها خریداری نموده و از ان ها برای مصرف دارو ها به صورت بخار استفاده نمایید. این روش یکی از روش های معمول استفاده از دارو به شمار می رود.

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت