اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

لوازم خانگی بزرگ آشپزخانه

خرید جهیزیه یکی از مهمترین خرید در یک زندگی مشترک بوده که شامل دو بخش لوازم بزرگ آشپزخانه و نیز لوازم کوچک آشپزخانه است. به صورت معمول خرید وسایل بزرگ آشپزخانه از اهمیت فراوانی نسبت به دیگر لوازم خانگی برای کلیه خانواده ها برخوردار بوده و در هر خانه ای آن ها را مشاهده می کنید. این نوع از لوازم موجب راحتی در زندگی افراد بسیاری شده و به آن ها یاری می رسانند. امروزه این نوع لوازم توسط برند ها و شرکت های مختلفی ساخته و روانه بازارهای مصرفی می گردند. البته قیمت های این نوع وسایل ها با هم تفاوت زیادی داشته و در این برندهای مختلف ایرانی نیز بسیار با کیفیت هستند. همچنین در بعضی از فروشگاه ها امکان خرید کردن قسطی این محصولات وجود داشته که در هزینه شما بسیار صرفه جویی می شود. در ادامه این مقاله شما را با یخچال فریزر، مایکروفر، مایکروویو، اجاق گاز و دیگر موارد مرتبط با لوازم بزرگ خانگی آشنا می کنیم.

یخچال فریزر جزو لوازم بزرگ آشپزخانه محسوب می شود؟

یکی از انواع لوازم بزرگ آشپزخانه، یخچال فریزر بوده که در مدل های مختلفی در بازار و نیز فروشگاه های لوازم خانگی به فروش می رسد. به صورت معمول خانواده هایی که تعداد آن ها از پنج نفر تشکیل شده اند، جزو خانواده های پرجمعیت بوده و معمولا از یخچال فریزر بزرگ استفاده می کنند. این نوع وسایل خانگی به صورت معمول دارای انواع مختلفی مانند Top freezer، Bottom freezer، Side by side و غیره هستند. در یخچال فریزر های نوع بالا، فریزر در قسمت بالایی و یخچال در قسمت پایینی آن قرار گرفته است. نوع ساید بای ساید این نوع وسایل بزرگ خانگی، محبوب ترین بوده و در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شوند. یخچال و فریزر در آن ها در کنار هم قرار گرفته و از امکانات بیشتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار هستند. نوع دوقلو این لوازم بزرگ خانگی شبیه به ساید بای ساید بوده و از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با هم ندارند.

مایکروفر و مایکروویو جزو لوازم بزرگ آشپزخانه محسوب می شود؟

یکی دیگر از انواع وسایل بزرگ آشپزخانه مایکروفر و مایکروویو بوده که تفاوت های بسیاری با هم دارند. فرق عمده آن ها در گرم کردن غذاهای مختلف است، که این دو دستگاه را از هم متمایز می کند. در مایکروویو مواد غذایی با استفاده از ساطع کردن امواج کوتاه اقدام به گرم کردن کرده ولی مایکروفر با داشتن المنت گرمایی غذا را برای کاربران خود گرم می کند. در مایکروفر ها غذا در مدت زمان بیشتری گرم شده ولی مزیت آن این است که آن را به طور کامل مغز پخت کرده که در مایکروویو این عمل انجام نمی شود. امروزه دستگاه های مایکروویو با عنوان علاوه بر اینکه لرزاننده امواج دارند، از چندین المنت تشکیل شده که برای فر و نیز گریل کردن مورد استفاده قرار می گیرند. واژه مایکروفر در زبان فارسی به معنی تندپز بوده و کاربر معمولا دما را بین 100 تا 250 درجه سانتی گراد تنظیم می کند.

 چرا اجاق گاز جزو لوازم بزرگ آشپزخانه محسوب می شود؟

اجاق گاز یکی دیگر از وسایل بزرگی بوده که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت معمول این وسایل در انواع مختلفی مانند توکار، رومیزی، مبله با فر، مبله بدون فر تقسیم بندی می شوند. امروزه اجاق گاز هایی که توسط شرکت های ایرانی تولید می شوند، از برند های خارجی خود بسیار بهتر بوده و از فناوری های بسیار مدرنی در خود استفاده می کنند. به دلیل کمبود فضای آشپزخانه ها امروزه بسیاری از افراد از اجاق گاز های توکار بهره گرفته که مزیت های فراوانی دارند. اجاق گاز های صفحه ای نیز برای آشپزخانه های کوچک طراحی شده و جلوه زیبایی بسیاری را به آن می دهند. این نوع وسایل از نوع برقی و تو کار نیز وجود داشته و صفحات آن ها از شیشه و سرامیک ساخته شده است.

بخش های مختلف و نیز مزیت های ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین های لباسشویی جزو وسایل بزرگ بزرگ خانه ها و نیز آشپزخانه به حساب آمده و توسط برند ها و شرکت های مختلفی ساخته می شوند. این لوازم معمولا به دو نوع درب از بالا و درب از جلو تقسیم بندی شده که نوه درب از جلو امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. شیر کنترل ورودی آب یکی از اجزای ماشین لباسشویی بوده و موقعی که لباس ها درون آن قرار گیرند، به صورت خودکار شروع به کار می کند. پمپ آب نیز یکی دیگر از قسمت های مختلف یک ماشین لباسشویی بوده که در موقع خرید کردن توجه شما را به خود جلب کرده و موجب تخلیه کردن آب می شوند.

جمع بندی

به صورت معمول لوازم بزرگ خانگی را در هر خانه ای می توان مشاهده کرد. یخچال فریزر یکی از انواع این وسایل بوده که در مدل های مختلفی به بازار عرضه می گردد. آن ها در انواع مختلفی مانند Top freezer، Bottom freezer، Side by side و غیره ساخته می شوند. در نوع ساید بای ساید یخچال فریزر در کنار یکدیگر قرار گرفته و از امکانات بیشتری نسبت به مدل های دیگر برخوردار است. مایکروفر و مایکروویو یکی دیگ از انواع لوازم بزرگ خانگی آشپزخانه بوده که با همدیگر تفاوت های زیادی دارند. در مایکروویو مواد غذایی با بهره گرفتن از ساطع کردن امواج گرم شده ولی مایکروفر با استفاده از المنت گرمایی غذاهای مختلف را گرم می کنند. اجاق گاز نیز یکی از وسایل بزرگ خانگی آشپزخانه بوده و امروزه توسط شرکت های ایرانی با کیفیت بسیار بالایی تولید می شوند. 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت