سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 8550

شرکت سامسونگ، ظرفشویی 14 نفره سامسونگ مدل 8550 را با شعار ماشین ظرفشویی که بیشترین و بزرگترین لکه ها را از بین می برد به بازار عرضه کرد. این دستگاه که بیشتر با نام واتر وال شناخته می شود، دارای تکنولوژی نوآورانه است که با استفاده از دیواره های گسترده و جت پخش آب قدرتمند، آب را به تمام قسمت های ظروف پخش می کند، به این ترتیب، هیچ لکه و چربی روی ظروف باقی نمی ماند. اگر به این مدل از ماشین ظرف شویی های سامسونگ علاقه مند شده اید، در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید.
 

ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 8550

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل ضروری خانه

ماشین ظرفشویی وسیله ای بسیار کارآمد است که شاید اهمیت آن به درستی درک نشده باشد. بسیاری از مردم بر این باورند که ماشین ظرفشویی یک وسیله لوکس محسوب می شود و به دلیل قیمت تقریبا بالای آن معمولا دیرتر از هر وسیله دیگری به فکر خرید آن می افتند. اغلب از کارایی ماشین ظرفشویی در خانه بی اطلاع بوده و صرفا آن را وسیله ای برای شستشوی سریع ظروف می دانند. این در حالی است که ماشین ظرفشویی آب بسیار کمتری برای شستشو لازم داشته و با دمای بسیار زیاد، موجب تمیزی بی نقص ظروف می گردد. نحوه استفاده از این دستگاه نیز مانند لزوم خرید آن چندان جا نیفتاده و اغلب بر این باورند که طرز استفاده از آن را می دانند در حالی که نکاتی وجود دارد که شاید کمتر کسی از آن ها مطلع باشد.

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟

مکانیزم اغلب ماشین های ظرفشویی شبیه به یکدیگر است. این ماشین ها 6-7 برنامه شستشو را شامل می شوند که با ورود آب شروع می شود. آب از لوله ورودی بعد از گذشتن از مخزن نمک وارد حوضچه شده و در این مرحله برنامه ای که انتخاب کرده اید تعیین کننده میزان درجه حرارت آب خواهد بود. آب از طریق بازوها بالا و پایین به روی ظروف پمپاژ شده و مرحله شستشوی اولیه آغاز می شود. بعد از اتمام این مرحله، آب کثیف از خروجی خارج شده و مرحله دوم شروع می شود. در این مرحله، با شروع ریخته شدن آب تمیز به روی ظروف مخزن قرص به صورت اتوماتیک باز شده و سنسورهای تنظیم کننده دما نیز درجه آب را به دمای برنامه ریزی شده می رسانند. این سنسورها جلو داغ شدن بیش از اندازه آب را می گیرند. در پایان، ظروف مجددا با آب تمیز شسته شده و خشک می شوند.
 

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل ضروری خانه

طرز استفاده از ماشین ظرف شویی سامسونگ مدل 8550

برای استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی سامسونگ پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید. در ادامه شما می توانید با چند نکته که در تمام ماشین های ظرفشویی رایج است آشنا شوید.

مخزن جلا دهنده را پر کنید

مایع جلا دهنده و نمک در واقع مکمل یکدیگرند. روی درب مخزن جلادهنده معمولا ستاره وجود دارد. این مخزن را می توانید در کنار جای پودر یا در کف ماشین پیدا کنید (به دفتر راهنما مراجعه شود). نقش مایع جلادهنده رفع رسوب و لک آب در هنگام خشک شدن ظروف است. اگر مخزن جلادهنده ماشین خالی باشد، با روشن شدن چراغ مربوط به آن متوجه این مساله خواهید شد.

مخزن نمک را پر کنید

مخزن نمک نیز معمولا در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد. یادتان باشد که پر کردن این مخزن بسیار واجب است؛ چراکه نمک نقش زیادی در تمیزی ظروف داشته و همانطور که ذکر شد مکمل مایع جلادهنده است. اگر بار اول است که قصد پر کردن مخزن نمک را دارید، بهتر است دو لیوان نمک را در یک لیتر آب حل کنید. این کار برای دفعات بعدی ضرورتی ندارد. مراقب باشید که نمک داخل کابین نریزد این کار باعث پوسیدگی وسوراخ شدن کابین خواهد شد.

ریختن پودر یا قرص مخصوص شستشو

اگر تنها یک سبد از ماشین ظرفشویی را پر کرده اید، به اندازه یک قاشق غذاخوری پودر کفایت می کند؛ اما اگر از تمام ظرفیت ماشین استفاده کرده اید، دو قاشق پودر بریزید. وجود دو شیار در قسمت پودر نیز دقیقا نشانگر این موضوع است. البته شما می توانید به جای پودر از قرص های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

نکاتر در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 8550

ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 8550 نیز مانند سایر مدل های دیگر نیاز به مراقبت و رعایت نکاتی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
•    ظروف چوبی معمولا تحمل دماهای بالا را ندارند؛ لذا از قرار دادن کفگیر و ظروف چوبی که تکه هایشان توسط چسب به یکدیگر متصل شده اند خودداری کنید.
•    دمای خیلی بالا برای کارد و وسایل تیز مناسب نبوده و باعث کندی آن ها می شود.
•    ظروف گود را رو به پایین قرار دهید.
•    ظروف پلاستیکی را بهتر است با دست بشویید؛ چرا که در اثر برخورد با آب داغ ممکن است کج شوند.
 

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟


جمع بندی
ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل 8550 یکی از مدرن ترین ماشین های ظرفشویی در بازار است که طرفداران خودش را دارد. استفاده از این ماشین چندان تفاوتی با سایر مدل های ماشین ظرف شویی ندارد. با این حال، توصیه می کنیم قبل از استفاده از آن، حتما دفترچه مخصوص این مدل را مطالعه نمایید. ریختن نمک، ماده جلادهنده و پودر از ضروریات استفاده از ماشین ظرفشویی است. در ادامه نکات دیگری برای استفاده بهتر از این وسیله وجود دارد که رعایت آن ها نه تنها باعث طول عمر دستگاه می شود، بلکه به ظروف نیز آسیبی نمی رسد. برای مثال بهتر است از قرار دادن ظروف پلاستیکی و تیز در ماشین ظرفشویی خودداری کنید.
 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت