سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

مایکروویو دوو

مایکروویو دوو در مدل های مختلفی به بازار ارائه می شود. با کمک یک مایکروویو، می توانید در انرژی و زمانتان صرفه جویی نمایید. این دستگاه، برای فرآیند پخت یا گرم کردن غذا از امواج کوتاه استفاده می کند. طول موج های کوتاه انرژی بالایی داشته و به همین دلیل موجب تسریع عمل پخت می شود. بهتر است مواد غذایی آبدار را در مایکروویو بپزید. چنانچه دوست دارید اطلاعات بیشتری از نحوه عملکرد مایکروویو به دست آورید، پیشنهاد می کنیم متن حاضر را مطالعه نمایید.
 

مایکروویو دوو

چگونه از برنامه های مایکروویو استفاده کنیم؟

اکثر مایکروویوها، دارای بخار پز و سیستم یخ زدایی اند. برای هر کدام از این برنامه های لازم است از ظروف مخصوص استفاده کنید. برنامه های زیادی به جز این دو مورد در این دستگاه وجود دارد که در ادامه با برخی از آن ها بیشتر آشنا خواهید شد.

استفاده از حال کانوکشن مایکروویو دوو

برای استفاده از حالت کانوکشن از طریق دفترچه راهنما دما را بر روی دمای دلخواه تنظیم کرده و اجازه می دهید تا داخل مایکروویو گرم شود. بعد از اینکه به دمای مورد نظر رسید، بوق میزند و در این هنگام، شما می توانید برنامه پخت را اجرا کنید. سیستم کانوکشن موجب گرمایش یکسان کل فضای دستگاه می شود در واقع با کمک این تنظیمات، می توانید دمای یکسان و ثابتی را در طول پخت تجربه کنید. معمولا این برنامه را با نام اختصاری conv بر روی بدنه می توانید مشاهده کنید.
 

چگونه از برنامه های مایکروویو استفاده کنیم؟

چگونه از گریل مایکروویو استفاده کنیم؟

گریل یا سرخ کن، یکی از پرکاربردترین برنامه های مایکروویو دوو محسوب می شود. اگر لازم است تا سطح غذا را برشته کنید، می توانید از دکمه گریل استفاده کنید. همچنین از این دکمه برای آب کردن پنیر پیتزا نیز استفاده می شود. یادتان باشد که در هنگام استفاده از دکمه گریل نباید درپوش به روی ظرف بگذارید. دکمه گریل دارای سه درجه تنظیم بوده که به شرح زیر است:

گریل درجه 1

این نوع گریل، درجه بسیار زیادی داشته و برای گریل کردن ماهی، مرغ، همبرگر، پیتزا و کیک مناسب تر است. این درجه از گریل، بسیار سریع اما سطحی عمل می کند.

گریل درجه 2

اگر به اندازه کافی فرصت دارید، بهتر است از گریل درجه 2 استفاده کنید. این درجه از گریل در مایکروویو دوو آرام تر عمل می کند و حرارت کمتری نیاز دارد. در واقع، برای زمان هایی مناسب است که شما قصد گرم نگه داشتن غذا تا موقع سرو آن را دارید.

گریل درجه 3

این نوع گریل، تنها زیر غذا را برشته می کند. پس اگر غذای شما ته دیگ دارد یا قصد سرو ته چین برشته ای را دارید، پیشنهاد می کنیم از گریل شماره 3 استفاده کنید.

7 نکته مهم برای استفاده از مایکروویو دوو

توجه به این 7 نکته مهم باعث می شود تا دستگاه بیشتر عمر کرده و عملکرد بهتری داشته باشد.
1-    با کمک مایکروویو می توانید نان بیات را نرم و تازه کنید، اما یادتان باشد که آن را بلافاصله مصرف کنید.
2-    حتما تا کنون برایتان پیش آمده است که با ترکیدن بعضی مواد غذایی در مایکرویو دوو مواجه شده اید، این امر به دلیل آبدار بودن یا وجود پوششی سفت و سخت به دور مواد غذایی ایت. برای مثال تخم مرغ یا گوجه فرنگی از این نوع مواد به حساب می آیند و بهتر است قبل از قرار دادن در مایکروویو دوو سوراخ کوچکی در آن ها ایجاد کنید.
3-    ار قرار دادن ظروف فلزی درون مایکروویو جدا خودداری کنید؛ این نوع ظروف، داخل مایکروویو دوو جرقه زده و منجر به آتش سوزی می شود.
4-    اگر قصد پختن غذا در مایکروویو دوو را دارید، یادتان باشد که در هنگام آشپزی با این مایکروویو به نمک کمتری نیاز دارید.
5-    از قرار دادن ظروف پلاستیکی که مناسب مایکروویو نیستند جدا خودداری نمایید.
6-    اگر قصد هم زدن یا بررسی غذا را دارید، حتما اول آن را خاموش کنید سپس درب مایکروویو را باز کنید.
7-    استفاده از قالب های فلزی تنها در حالت کانوکشن امکان پذیر است

چند نکته مهم برای استفاده از مایکروویو دوو

یادتان باشد که مایکروویو با مایکروفر متفاوت است. شما می توانید در مایکروفر ظروف آلومینیومی را قرار دهید، اما همانطور که قبلا نیز اشاره شد، قرار دادن این نوع ظروف در مایکروویو بسیار خطرناک است. در این قسمت از مقاله به چند نکته مهم دیگر جهت استفاده بهینه از این دستگاه اشاره می کنیم.
•    درب مایکروویو نباید دارای زدگی و خوردگی باشد. لولای درب باید سالم بوده و به راحتی باز و بسته شود. در غیر این صورت بهتر است آن را نزد تعمیرکاری حرفه ای ببرید.
•    از قرار دادن ظروف و وسایل سنگین به روی مایکروویو دوو جدا خودداری کنید.
•    غذا را در ظروف دربسته داخل مایکروویو دوو قرار ندهید
 

چند نکته مهم برای استفاده از مایکروویو دوو


جمع بندی
مایکروویو دوو دستگاه بسیار با کیفیت و کاربردی است که درصد رضایت مشتریان از آن بسیار بالا بوده است. از این دستگاه، اغلب برای پخت و گرم کردن مواد غذایی استفاده می شود، اما همانطور که می دانید، مایکروویو قابلیت های بسیاری دارد. برای مثال شما می توانید با استفاده از دکمه گریل، روی غذا را در سه درجه مختلف گریل کنید. یخ زدایی و بخارپز کردن غذا از دیگر قابلیت های مایکروویو دوو محسوب می شود. اگر در خانه شکر قهوه ای سفتی دارید، با چکاندن چند قطره آب و قرار دادن آن در مایکروویو در عرض چند دقیقه شکری نرم خواهید داشت. استفاده از مایکروویو برای نرم کردن نان بیات نیز یکی از بهترین قابلیت های این دستگاه به شمار می رود.
 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت