اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تاریخچه شرکت نانوسل

آغاز ساخت تلویزیون حدود صد سال پیش با شروع تلویزیون های مکانیکی زده شد و امروزه شاهد انواع پیشرفته تری از تلویزیون های هوشمند هستیم، که به بازار عرضه می شوند. آشنایی با تمام تکنولوژی ها و فناوری های تلویزیون بسیار مشکل است، زیرا اسامی آن ها شما را ممکن است کمی گیج بکند. اسامی آن ها برخی اوقات شبیه به هم است و بسیاری از شرکت های تولید کننده به دنبال معرفی محصولاتی هستند که مخصوص همان شرکت باشد. برای مثال شرکت کره ای سامسونگ، برای اولین بار از فناوری کیولد یا QLED استفاده کرد. برخی از افراد موقع انتخاب یک تلویزیون با اسامی انواع تکنولوژی های به کار رفته مواجه می شوند، اما متاسفانه از کاربرد آن ها بی اطلاع هستند. برای مثال فناوری UHD ، فناوری نانوسل، فناوری یا رزولوشن 8k ، تکنولوژی هایی هستند که در تلویزیون به کار برده می شوند. ما شما را با فناوری نانوسل که فقط در تلویزیون های ال جی وجود دارد، آشنا می کنیم.  
 

تلویزیون های نانوسل ال جی

 

فناوری نانوسل چیست؟

نانوسل یا Nanocell  به ذره های نانو گفته می شود که در عین ریز بودن و کوچک بودن، کارایی بسیار خارق العاده و شگفت انگیزی در نمایش تصویر و رنگ ها دارند. فناوری نانوسل که مختص تلویزیون های ال جی است و به آن LG Nano Cell می گویند، از ذره ها برای جذب کردن طول موج های ناخواسته استفاده می کند. این ذره ها طول موج های اضافی نور را جذب خود کرده و باعث پخش شدن رنگ هایی بسیار خالص و کاملا طبیعی بر روی صفحه نمایش می شود. فناوری LG Nano Cell  باعث کاهش چشمگیر مورد هایی مثل محو شدگی یا تار شدگی رنگ، عدم ثبات داشتن تصویر و سایر موارد تخریب رنگ می شود. همچنین این فناوری باعث حفظ شدن کیفیت تصویرها شده و در جاهایی مثل پشت صحنه یک فیلم که نورپردازی زیاد است، مانع بازتاب نور شده و به صورت واضح تصاویر را مشاهده می کنید.
 

فناوری نانوسل

 

مزیت تلویزیون نانو سل ال جی بر سایر تلویزیون ها

رنگ های کاملا طبیعی، واقعی و شگفت انگیز از مزیت های مثبت این نوع تلویزیون ها است، که در واقع در این تلویزیون ها تصاویر بسیار زنده هستند. رنگ هایی که شما در تلویزیون های نانوسل مشاهده می کنید رنگ های بسیار باکیفیتی هستند، که در تلویزیون های عادی این کیفیت بسیار پایین است. تصاویر در تلویزیون نانوسل ال جی، دارای جزئیات و کنتراست بسیار خیره کننده ای هستند و محو شدگی ندارند که در تلویزیون های دارای ویژگی های معمولی تصاویر گاهی محو یا تار می شوند. دستیار گوگل، تقویت کننده کنتراست، نمایش رنگ ها به حالت پویا از دیگر ویژگی های تلویزیون های نانوسل ال جی است. این تلویزیون ها خصوصیت Active HDR را با ویژگی Dolby Vision ارائه می دهند، که باعث استفاده از چندین فرمت HDR می شود و صحنه های بزرگتر، وسیع تر و بسیار روشنتری را ارائه می دهد.

نکاتی برای اینکه تلویزیون نانو سل ال جی را انتخاب کنید

تلویزیون های جدید شرکت ال جی به نام نانوسل ال جی یا Nano cell LG که به دلیل داشتن فناوری جدید و عالی در خود، طرفداران و علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. تکنولوژی نانوسل برای نخستین بار در تلویزیون های 4 بعدی و HDR  ال جیکار رفته و این نوع فناوری جدید برای بهتر شدن تصاویر به کار گرفته شده است. در بسیاری از تلویزیون های رنگی وقتی از کنار تلویزیون به یک تصویر نگاه می کنید، رنگ ها واضح نیستند و محو می شوند. ولی در تلویزیون های جدید ال جی که فناوری نانو سل دارند، از هر زاویه ای که به تصاویر نگاه کنید، تصاویر واضح هستند. بنابراین اگر شما در حال نگاه کردن به تلویزیون با زاویه ای تقریبا 60 یا 50 درجه هستید، با موقعی که به صورت مستقیم تلویزیون را می بینید، فرقی ندارد. تلویزیون های نانوسل تلویزیون هایی هستند که از پنل IPS استفاده می کنند و نسل سوم تلویزیون های SUPER UHD LG از این تکنولوژی بهره می برند.

نمایشگرهای LCD و ویژگی های خارق العاده نانوسل

در حال حاضر بسیاری از تلویزیون های جدید در دنیا، از نوع نمایشگرهای LCD است. اما مطمئنا تفاوت های اساسی بین LCD های معمولی با LCD هایی که در آن ها از فناوری نانوسل استفاده می شود، وجود دارد. نمایشگرهای LCD نانوسل از نانو ساخته شده اند و با استفاده از اجزای بسیار کوچک که قطر آن ها تقریبا اندازه یک نانومتر است، ساخته می شوند. نانوسل نتایج خارق العاده ای را با جذب کردن طول موج های نور اضافی ایجاد می کند و خالص بودن رنگ هایی که در صفحه ایجاد می کند را افزایش می دهد. این قابلیت که نور را جذب می کند، به نمایشگرهای LCD ال جی این توانایی را می دهد تا هر کدوم از رنگ ها با دقت بسیار بیشتری فیلتر شده و در نتیجه مثل رنگ اصلی یا واقعی آن در طبیعت بشود. برای مثال رنگ سبز در تلویزیون های معمولی در ترکیب با رنگ های زرد یا قرمز کیفیت رنگ را کاهش داده و کمی سایه متمایل به رنگ های زرد یا قرمز نشان داده می شود.
 

تصاویر خارق العاده LCD های نانوسل ال جی

جمع بندی
نانوسل یک فناوری است،که مختص تلویزیون های برند ال جی بوده و به آن ها LG Nano Cell می گویند. همچنین این ابر تکنولوژی باعث حفظ کیفیت تصویرها شده و در جاهایی مثل پشت صحنه یک فیلم یا پشت صحنه یک تئاتر که نورپردازی زیاد است، مانع بازتاب نور شده و کاملا واضح تصاویر را مشاهده می کنید. فناوری LG Nano Cell باعث کاهش زیاد مورد هایی مانند محو شدگی یا تارشدگی رنگ، عدم ثبات داشتن تصویر و سایر موردهایی که باعث تخریب رنگ می شود. این تلویزیون ها خصوصیت Active HDR را با ویژگی Dolby Vision ارائه می دهند که باعث استفاده از چندین فرمت از HDR می شود و صحنه های وسیع تر و بسیار روشنتری را ارائه می دهد. تلویزیون های با فناوری نانوسل تلویزیون هایی هستند که از پنل IPS استفاده کرده و نسل سوم تلویزیون های نوع SUPER UHD LG از این تکنولوژی بسیار عالی بهره می برند.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت