اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تاریخچه شرکت نوفراست

بسیاری از ما به هنگام خرید یخچال و فریزر با واژه نوفراست رو به رو می شویم. امروزه در مشخصات بیشتر یخچال ها واژه نوفراست را مشاهده می کنیم و  بسیاری از فروشنده گان نیز  هنگام معرفی محصولات مختلف یخچال و فریزرها بر نوفراست بودن آن ها تاکید می کنند. اما در مقابل بسیاری از خریداران این سوال برایشان پیش می آِید که سیستم نوفراست و دیفراست چه چیزی است؟ در ادامه با معنی واژه های نوفراست و دیفراست آشنا می شویم و قصد داریم تفاوت این دو مشخصه را در یخچال ها و چگونگی عملکردشان را توضیح دهیم.
 

یخچال فریزر

 

یخچال های نوفراست یا بدون برفک

یخچال های قدیمی و یخچال های جدید یکی از مهمترین تفاوت هایشان در تولید برفک است.  نوفراست (NoFrost) یک کلمه انگلیسی و به معنای بدون برفک است. خیلی از ما در گذشته به خوبی به یاد داریم که زمانی که مادرانمان یخچال هایشان را پاک می کردند باید کلی یخ از آن ها جدا می کردیم. در آن زمان حداقل هفته ای یک بار مجبور به تمیز کردن یخچال ها می شدیم. اما امروزه یخچال ها کاملا بدون برفک هستند و هیچ یخی داخل یخچال ایجاد نمی شود که به این مدل یخچال ها نوفراست گفته می شود. چنانچه از یخچال نوفراست استفاده می کنید و یخچالتان یخ بسته و برفک ایجاد کرد حتما  نیاز به تعمیردارد.

عملکرد یخچال های نوفراست چونه است؟

در یخچال فریزر های نوفراست هوای سرد بوسیله ی یک فن در اطراف وسایل توزیع می شود. در این یخچال ها دستگاه تبخیر پشت طبقات یا کشوهای غذا قرار دارد و زمانی که خوب کار کنند قطرات کوچکی از یخ دیده می شوند. در این یخچال ها طراحی به گونه ای انجام شده که آب به صورت اتوماتیک از یک لوله خروجی به سمت ظرف روی موتور هدایت می شود. در این قسمت گرمای موتور یخچال یا کمپرسور باعث می شود آب های جمع شده در ظرف بخار گردد. مدل یخچال های نوفراست یک المنت دارند که بوسیله ی تایمر هر چند ساعت یک بار کار می کند و یخ های داخل یخچال که از رطوبت زیاد ایجاد شده اند را آب کرده و از طریق همان لوله ی خروجی به سمت کمپرسور منتقل می کند.
 

نوفراست و بدون برفک


مزیت یخچال نوفراست

•    در یخچال های نوفراست هیچ یخ و برفکی دیده نمی شود چرا که به صورت خودکار آب می شوند.
•    یخچال به مدت طولانی خاموش نمی شود و سرمای آن حفظ می گردد.
•    مواد غذایی داخل یخچال به دلیل خاموش شدن های طولانی خراب نمی شود.
•    برخلاف یخچال های دیفراست در این یخچال ها  کمپرسور یخچال نیازی نیست بعد از هر بار  خاموش و روشن کردن زیاد کار کند تا بتواند محیط یخچال را  مجددا سرد کند.

یخچال های دیفراست یا با برفک

 مدل دیگر از یخچال فریزرها، مدل دیفراست یا با برفک است. قدیمی ترها اکثرا از این مدل یخچال ها استفاده کرده اند. این مدل یخچال ها دیفراست هستند به این معنا که یخ زدایی در آن ها صورت نمی گیرد و با برفک هستند. به این مدل یخچال ها معمولی یا با برفک هم گفته می شود. در این یخچال ها جلوگیری از ایجاد  برفک امکان پذیر نیست پس لازم است که عمل یخ زدایی یا دیفراست انجام شود. یکی از مسائلی که در یخچال های دیفراست می تواند یک مزیت به حساب بیاید مناسب بودن آن ها برای افرادی است که در مناطقی زندگی می کنند که برق منطقه شان زود به زود قطع می شود. زیرا برفک موجود در یخچال باعث می شود مواد غذایی خنک مانده و خیلی زود خراب نشوند. در یخچال های دیفراست برفک زدایی  به دو شکل صورت می گیرد

یخ زدایی یا دیفراست دستی

این مدل یخچال ها همان مدل یخچال های قدیمی هستند که فرد باید هر چند روز یکبار  یخچال را از برق بکشد. تمام مواد غذایی را از آن خارج کند و منتظر شود تا تمام یخ ها آب شود که این عمل ممکن است چند ساعتی طول بکشد. در این مدل یخچال ها، کاربر یخچال باید زمان زیادی را صرف یخ زدایی یخچال کند و هر چند روز یک بار یخچال و فریزر خود را تخلیه کند که همین مورد ممکن است باعث فاسد شدن بعضی از اغذیه گردد. به همین دلیل این مدل یخچال فریزرها مرغوبیت چندانی در میان مردم ندارند.
 

دیفراست و با برفک

 

یخ ردایی یا دیفراست اتوماتیک

کار با یخچال های که یخ زدایی را به صورت خودکار انجام می دهند بسیار راحت تر است. دراین یخچال ها هر چند وقت یک بار دکمه دیفراست یا یخ زدایی را می فشاریم. در این حالت بدون نیاز به تخلیه وسایل یخچال، موتورش خاموش می شود و المنتی که در مخزن بالای موتور قرار دارد روشن می شود تا برفک های موجود در اثر حرارت ایجاد شده تبخیر گردد.

چرا یخ زدایی در یخچال فریزها الزامی است

این یخ ها روی لوله های خنک کننده یخچال، به عنوان عایق سرمایی عمل می کند و باعث می شود که این لوله ها سرمای کمتری ایجاد کنند. همچنین در برخی از این نوع یخچال ها فن هایی برای انتقال جریان هوا در یخچال تعبیه شده است که در صورت وجود این یخ جریان هوا کمتر شده و سرما  نیز کم خواهد شد.
 

یخچال های نوفراست و دیفراست

 

جمع بندی
نوفراست یک واژه ی انگلیسی  به معنای بدون برفک است و به وسایل سرمایشی که برفک تولید نمی کنند گفته می شود. درون یخچال و فریزرهای قدیمی همیشه یخ های زیادی دیده می شود که این یخ ها حاصل از رطوبت درون یخچال است و نیاز بود که هر چند وقت یکبار آّب شود. به این یخچال های با برفک که نیاز به یخ زدایی توسط کاربر دارند، دیفراست گفته می شود. یخچال های دیفراست به دو صورت دستی و خودکار یخ زدایی می شوند. امروزه صنعت یخچال سازی و فریزر به ساخت یخچال های نوفراست کشیده شده است چرا که زحمت این مدل یخچال ها برای کاربر کمتر از نوع دیفراست است.

 

 

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت