اطلاعیه آسان سنتر
اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

تاریخچه پایونیر

پایونیر یکی از شرکت های حوزه تکنولوژی دنیا به شمار می رود، که امروزه به دلیل ساخت وسایل صوتی بسیار مشهور در کل دنیا به برندی محبوب تبدیل شده است. این شرکت که اولین بار در کشور ژاپن و قبل از جنگ جهانی دوم تاسیس شده است، در حال حاضر یک شرکت چند ملیتی است. شرکت شارپ و هوندا بخشی از سهام این شرکت بزرگ را در اختیار خود دارند. این شرکت تخصص ویژه ای در زمینه تولید و ساخت انواع محصولات چند رسانه ای را دارد و محصولات این شرکت در بسیاری از کشورهای دنیا مثل انگلستان، آلمان، فرانسه ، استرالیا و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین صادرات محصولات این شرکت بسیار زیاد و متنوع بوده و هم ردیف بسیاری از شرکت های بزرگ تکنولوژی مثل سامسونگ، پاناسونیک، اپل، ال جی ، هواوی و غیره قرار می گیرد. این شرکت توسط یک فرد ژاپنی، به نام نوزومو ماتسوموتو ساخته شده است.
 

شرکت بزرگ پایونیر

 

ایده ساخت شرکت پایونیر

 این شرکت بزرگ که امروز از تاثیرگذارترین شرکت های دنیای تکنولوژی است، توسط نوزومو ماتسوموتو در سال 1938 تحت عنوان تعمیرگاه رادیو و بلندگو در شهر توکیو شروع به فعالیت کرد. روزی که ماتسوموتو در گاراژ خانه خود به کمک همسر خود مشغول به تعمیر یک بلندگو بود هرگز به این فکر نکرده بود، که کار در این گاراژ در آینده به ساخت و تاسیس بزرگترین شرکت تکنولوژی و مرکز اصلی سیستم های صوتی تبدیل می گردد. داستان از روزی شروع شد، که آقای ماتسوموتو که یک موسیقی دان و موزیسین بود و یک روز عادی به اتفاق همسر خود که مشغول تعمیر یک بلندگو بود به اشتیاق خود پی برد. پس از آن، ماتسوموتو تصمیم گرفت که وقت خود را صرف یک بلندگو دینامیک کرده و آن را توسعه بدهد. تلاش های او بالاخره نتیجه داد و او یک بلند گو را به اسمdynamic speaker مدل A8 را اختراع و ثبت کرد.

ساخت و تاسیس شرکت پایونیر

تشویق همسر، دوستان و همچنین اختراع A-8 dynamic speaker ، ماتسوموتو را به فکر تاسیس یک کسب و کار تازه و جدید کرد. تا جایی که او در سال 1938 شرکت Fukuin Shokai Denki Seisakusho را در شهر توکیو ژاپن تاسیس کند. فعالیت این شرکت در ابتدا، تعمیر و برطرف کردن مشکل صدای بلندگوها بود. ماتسوموتو کم کم موفق شد که مشهور و پرآوازه شود و چون این کسب و کار از ابتدای راه خانوادگی بود، به تدریج پسران او هم به این کسب و کار اضافه شدند. در این کسب و کار جدید بعد از اندک مدتی به تولید و فروش محصولات دست زدند و همسر او نیز نقش حسابدار و مدیر مالی شرکت را برعهده گرفت. روز به روز این کسب و کار در حال پیشرفت بود که شروع جنگ جهانی دوم ، باعث از دست رفتن تمام دارایی های آن ها شد. اما آن ها ناامید نشده و درسال 1953 و پشت سرگذاشتن بحران اقتصادی به صورت رسمی کمپانی Fukuin Electric را تاسیس کردند.
 

بنیان گذار شرکت پایونیر

 

سیر صعودی شرکت پایونیر

در دهه 50 میلادی این شرکت به جایگاه بسیار بالایی در اقتصاد ژاپن رسید که در آن زمان به نام Fukuin شناخته می شد. البته در آن زمان نیز به عنوان مشهورترین و مطرح ترین شرکت های تولیدکننده و عرضه کننده محصولات تجهیزات صوتی در ژاپن شناخته می شد. ماتسوموتو به این قضیه پی برد، که برای اینکه شهرت بیشتری بدست آورد، باید تولیدات را به میزان قابل توجهی افزایش داده و یک روش جدید را اتخاذ بکند. برای اینکه این هدف را تحقق ببخشد، اسم این شرکت را از Fukuin به pioneer تغییر نام داد و یک لوگو شبیه علامت اختصاری آن هم انتخاب کرد. همین امر و نیز انتخاب کردن لوگو موجب شد که سهام این شرکت برای اولین بار در تاریخ خود در بورس توکیو فروخته بشود. در سال 1962 میلادی، این شرکت محصولی تحت عنوان  PSC_5A که نخستین دستگاه استریو مجزا بود را عرضه کرد و این دستگاه بسیار موفق بود و به فرمتی استاندارد برای صنعت استریو تبدیل گردید.

سیر صعودی تولید محصولات شرکت پایونیر

پایونیر در سال 1968 میلادی، بلند گوهایی به بازار عرضه کرد که مخصوص خودرو بود و استقبال آن به حدی بود که این شرکت تصمیم گرفت فعالیت خود را افزایش داده و کارکنان بیشتری را استخدام بکند. این شرکت پایونیر بود که در سال 1975 اولین پکیج مخصوص داخل ماشین که شامل کاست، تیونر، آمپلی فایر، اکولایزر و غیره بود را به بازار عرضه کند. در سال 1984 اولین پخش CD اتومبیل را تحت عنوان مدل 825  معرفی کرد. در سال 1997 نیز این شرکت نخستین سیستم دارای صفحه نمایش یا OEL را به اسم مدل DEH_p9250 به بازار عرضه کرد. در زمینه سیستم های صوتی ماشین، شرکت پایونیر بیشتر از هر شرکت دیگری شناخته شده است و قدمت استفاده از این محصولات به بیش از 40 سال می رسد. این شرکت از قدیمی ترین نمایندگی محصولات صوتی در ایران بوده و در سال 1344 توسط مهندس برجسته گیریگوریان به ایران وارد شد.
 

محصولات صوتی پایونیر

جمع بندی
 در سال 1938 شرکت پایونیر که در ابتدا به اسم Fukuin شناخته می شد را تاسیس کرد. در سال 1962 میلادی، این شرکت یک محصول به اسم PSC-5A که اولین دستگاه استریو مجزا در دنیا بود را به بازار عرضه کرد و این دستگاه به فرمتی استاندارد برای صنعت استریو تبدیل گردید. سیر صعودی محصولات شرکت پایونیر بسیار پیشرفت کرد و توانست سیستم های صوتی ماشین را دگرگون بکند. این محصولات از قدیمی ترین محصولات صوتی است که توسط مهندس گیریگوریان در سال 1344 شمسی وارد ایران شده است. همچنین این شرکت از معروفترین شرکت های تولید کننده محصولات و سیستم های صوتی در ایران است که در بسیاری از نقاط کشور به فروش می رسد.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

راه ارتباطی
تماس
واتساپ
طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت