اطلاعیه آسان سنتر
سه راه امین حضور, خیابان ایران, نبش پاساژ طهران, پلاک 59
تلفن : 88454677-021
همـــراه : 09026974938
اینماد

چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای نمونه های متنوعی همچون انواع چرخ های دستی، برقی و صنعتی است. اگر برای خرید این وسیله، به بازار رفته و یا در اینترنت جست و جو کرده باشید، حتما نام ها متنوعی مانند کاچیران، ژانومه، سینگر، مارشال و سایر برندهای دیگر را شنیده و یا دیده اید. قبل از خرید این وسیله، بهتر است قدری با انواع چرخ و نکاتی که برای خرید چرخ خیاطی مهم است آشنا شوید.
 

چرخ خیاطی

کدام چرخ خیاطی برای خانه مناسب تر است؟

از میان انواع چرخ خیاطی، ازجمله برقی، راسته دوز، دستی و صنعتی قطعا این نیاز شماست که نوع آن را مشخص می کند. اگر قصد دارید تنها کارهای ساده را در خانه به کمک این وسیله انجام دهید، شاید نوع دستی آن نیز برایتان کافی باشد، اما اگر کار شما با این ماشین زیاد است، پیشنهاد می کنیم به سراغ نوع برقی و راسته دوزی بروید. چنانچه قصد دارید تولیدی خانگی کوچکی راه بیندازید، نوع صنعتی آن نیز می تواند مناسب باشد.

چرخ خیاطی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

این چرخ نیز مانند هر ماشین دیگری از یک سری اجزا و قطعات اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر است.

ماسوره: ماسوره قطعه ای استوانه ای شکل است که در زیر چرخ قرار دارد و جهت قرار دادن نخ زیرین به کار می رود.

ماکو:  ماکو در زیر یا در درون چرخ قرارگرفته و نقش نگه‌دارنده ماسوره را ایفا می کند.

ماسوره پر کن: ماسوره پر کن، همان وسیله ای است که در هنگام کشش نخ ماسوره می چرخاند تا نخ زیرین آزاد شود.

توپی: توپی نیز به شما این امکان را می دهد تا سوزن چرخ را بالا و پایین بیاورید.

قرقره: ماکو قرقره را می چرخاند تا دوخت انجام گیرد.

پدال: با فشردن پدال سرعت چرخ کنترل می شود. این پدال مانند پدال گاز ماشین است؛ هرچقدر آن را بیشتر فشار دهید، سرعت چرخ خیاطی نیز بیشتر خواهد شد.
 

در هنگام خرید چرخ خیاطی به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید چرخ خیاطی به چه نکاتی توجه کنیم؟

گفتیم که قبل از خرید این وسیله، بهتر است اول به نیازهایتان توجه کنید. شما قصد انجام چه کاری با این ماشین را دارید؟ آیا نیاز است که چرخ مورد استفاده‌تان دارای تنوع دوخت باشد؟ در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

تنوع دوخت در چرخ خیاطی

قابلیت دوخت های مختلف برای مبتدی های در اول کار چندان لازم به نظر نمی رسد، اما اگر قرار نیست همیشه مبتدی بمانید، چرخی را انتخاب کنید که تنوع دوخت داشته باشد؛ چرا که این تنوع بعدا به دردتان خواهد خورد.

قدرت پایه چرخ خیاطی

چرخی را انتخاب کنید، که قدرت پایه آن بالا باشد تا توان دوختن پارچه های کلفت را نیز داشته باشد.

بودجه و نوع چرخ خیاطی

میزان نیاز شما تعیین کننده نوع این وسیله است. وقتی نوع آن مشخص شد، حال زمان آن است که در بین برندهای معروف به سراغ آن برند و مدلی بروید که با بودجه شما هماهنگ است.

توجه به ماکوی چرخ خیاطی

بهتر است ماکو در جایی باشد که به راحتی بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. تعویض ماکو و ماسوره ای که در زیر چرخ باشد معمولا مشکل است.

وزن چرخ خیاطی

اگر قصد دارید از این وسیله صرفا در خانه و برای کارهای ساده استفاده کنید، خرید چرخ های بزرگ و سنگین چندان مناسب نخواهد بود.
 

وزن چرخ خیاطی

گارانتی چرخ خیاطی

وجود گارانتی این مزیت را دارد که به راحتی می توانید برای تعویض یا تعمیر آن به نمایندگی مراجعه نمایید.

پشتیبانی از تمام برنامه های دوخت

اگر دوست دارید دوختی تمیز و بی نقص داشته باشید، بهتر است از چرخ هایی استفاده کنید که از برنامه زیگزاگ و سایر برنامه های دوخت پشتیبانی کند. این نوع دوخت ها ساده اما بسیار کاربردی اند و برای مبتدیان نیز کار خیاطی را شیرین می کنند.

سرعت دستگاه

قابلیت تنظیم سرعت دوخت برای کسانی که هنوز به کار با چرخ خیاطی مسلط نیستند، از ضروریات است. این افراد می توانند کم‌کم به سرعت کارشان بیفزایند،. اما سرعت در تولیدی ها بسیار مهم است و مسلما هرچه سرعت چرخ بالاتر باشد برای حرفه ای ها مناسب تر خواهد بود.

سوزن نخ کن اتوماتیک

چرخ خیاطی های قدیمی فاقد سوزن نخ کن اتومات بودند  اما خوشبختانه این توانایی در چرخ های جدید وجود دارد. بهتر است چرخی را انتخاب کنید که دارای سوزن نخ کن اتوماتیک باشد تا چشم و دستتان برای نخ کردن سوزن خسته نشود.

دارای دستگاه تنظیم کشش نخ

دستگاه تنظیم کشش نخ، همانطور که از نامش پیداست، میزان تنظیم کشش نخ را تنظیم می کند. این دستگاه باعث پاره نشدن نخ می شود.

جا دکمه زنی یک مرحله ای

چرخ هایی که دارای جادکمه زنی اند، با یک حرکت ساده برایتان جادکمه ای تروتمیزی ایجاد می کنند.

گارانتی چرخ خیاطی

 
جمع بندی
خرید چرخ خیاطی نه تنها سخت نیست بلکه کافیست چند نکته اساسی را بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. قبل از خرید حتما به نیازتان توجه نمایید. اگر تنها در خانه کارهای کوچکی مانند دوختن شکاف ها، تور دوزی، درزگیری و زیگزاگ های ساده را انجام می دهید، بهتر است نوع دستی یا برقی آن را تهیه کنید. یادتان باشد که نیازی نیست چرخ بزرگ و سنگینی انتخاب کنید. اما اگر قصد راه اندازی تولیدی را دارید، بهتر است از چرخ خیاطی های صنعتی استفاده کنید. این نوع چرخ ها بسیار سریع و بادوام بوده و مناسب حرفه ای ها است. گارانتی و خدمات فروش یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در هنگام خرید به آن توجه نمایید.

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر ایمیل، نام و IP شما در سایت ذخیره خواهد شد
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

فیلتر
جستجو در نتایج

بارگذاری...

لطفا چند لحظه صبر کنید

طراحی سایت و پشتیبانی: ایران سایت